По всій Румунії пролунали сирени: тестують систему оповіщення
Це відбувається на тлі розмов про можливу агресію Росії в сусідній Молдові.
Це відбувається на тлі розмов про можливу агресію Росії в сусідній Молдові.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Від 10 до 11 ранку першого березня у Бухаресті та по всій Румунії пролунали сирени тривоги. Це тестування системи сповіщення, повідомляє місцева служба з надзвичайних ситуацій.
Серед загроз, через які можуть вмикати сирени, перераховують стихійні, техногенні лиха та «падіння об’єктів з атмосфери чи космосу». Крім того, побіжно згадується, що тривогу можуть використовувати у випадку воєнного конфлікту. В Румунії є понад 7,5 тисячі сирен.
Зазвичай у Румунії сповіщення про небезпеки — наприклад, пожежу, появу ведмедя або зникнення дитини — приходять на телефон і супроводжуються гучним сигналом. Це та ж система, що її з осені минулого року випробовували в Україні.
Тестування сирен відбувається на тлі розмов про можливу агресію Росії в сусідній Молдові. Росіяни тиждень тому заявили, що Україна нібито планує «вторгнення» у Придністров’я, де присутні російські військові.
Прем’єр Молдови, своєю чергою, припустив, що Москва планує висадити військовий десант і захопити аеропорт у Кишиневі. А президентка Майя Санду казала, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові.
Авіакомпанія Wizz Air вирішила, що існують ризики для польотів й скасувала всі рейси з Кишинева починаючи з 14 березня.
У Чехії сирени лунають кожної першої середи місяця вже двадцять років. Після початку російського вторгнення, з березня до травня систему припинили тестувати, щоб не лякати українських біженців. Щомісяця системи сповіщення тестують також у Нідерландах, Фінляндії, Франції.
У Болгарії сирени вмикають двічі на рік: о 13:00 першого робочого дня квітня та жовтня. Двічі на рік також проводять навчальні тривоги у Норвегії. У Швеції — чотири рази на рік, у березні, червні, вересні та грудні. В Австрії — раз на рік у жовтні, у Швейцарії — у лютому.
Приблизно в половині європейських країн тестових сирен не вмикають.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті