Лікарні в Україні будуватимуть за новими будівельними нормами. Що зміниться?
Зміни стосуватимуться будівництва нових лікарень та реконструкції вже наявних.
Зміни стосуватимуться будівництва нових лікарень та реконструкції вже наявних.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Лікарні в Україні будуватимуть за новими державними будівельними нормами, які набрали чинності першого березня. Зміни стосуватимуться як будівництва нових лікарень, так і реконструкції вже наявних медзакладів, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Нові будівельні норми передбачають, що пацієнти в лікарнях розміщуватимуться в просторих одно- або двомісних палатах з душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом.
Біля головного входу медзакладу розташовуватимуться паркомісця для людей з інвалідністю. На території лікарні мають зʼявитися паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів.
Всі приміщення лікарні та її території загалом мають бути інклюзивними. Будівлі проектуватимуться з урахуванням принципів безбарʼєрності, з широкими коридорами та дверними отворами, облаштовуватимуться системами навігації, в тому числі з аудіо покажчиками. Для потреб маломобільних груп населення будуть облаштовані окремі санітарно-гігієнічні приміщення.
Лікарні проєктуватимуться з урахуванням принципів безбарʼєрності, з широкими коридорами та дверними отворами.
За рік війни окупанти пошкодили 1 151 обʼєкт медзакладів, ще 174 обʼєкти медзакладів зруйновано вщент, їх доведеться відбудовувати з нуля.
Для медиків буде передбачено зручні кімнати для повноцінного відпочинку.
Відділення більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємоповʼязані одне з одним. Це суттєво вплине на час та зручність доставки пацієнта.
Окрім того відділення невідкладної допомоги буде повністю адаптовано до міжнародних норм планування відділень emergency.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті