Проєкт відновлення школи у Харкові: опен-спейс для вчителів і оренда на вихідні
Архітектори пропонуютьу вихідні дні використовувати гімназію як громадський простір і здавати приміщення в оренду.
Архітектори пропонуютьу вихідні дні використовувати гімназію як громадський простір і здавати приміщення в оренду.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Архітектурне бюро IK-architects розробило проєкт відновлення гімназії №47 у Харкові. Будівля зазнала значних руйнувань внаслідок ракетного удару в липні минулого року.
Автори концепції VILNA School взяли за основу триповерховий блок і додали до нього нові об’єми.
Як структура, так і фасад гімназії повністю зміняться. Будівля поєднає дерев’яні об’єми функціональних блоків і полігональні рекреаційні простори.
На першому поверсі буде велика засклена вхідна група. Внутрішні дворики відокремлені від внутрішнього простору склом.
Адміністративний блок для вчителів пропонують зробити опен-спейсом з окремими боксами для проведення онлайн занять.
Спортивний блок — це велика крита спортивна арена, баскетбольний майданчик та професійне футбольне поле з трибунами для вболівальників на відкритому просторі, тренажерна зала. Їдальня вміщатиме 180 людей і буде обладнана шведською лінією та кафетерієм.
Проєкт також передбачає актову залу, бомбосховище, шкільний театр, гімнастичну та медіа- студії, майстерні для занять музикою, мистецтвом і працею, лабораторії для інформатики, хімії, біології, книгосховище та бібліотеку. Додатково спроектовано універсальну аудиторію, де навчальний простір моделюється залежно від конкретних потреб.
IK-architects пропонують додати до гімназії функцію громадського простору для всіх містян. Адже школи зазвичай закриті у певні години — ввечері та на вихідних. У цей час містяни можуть користуватися спортивними зонами, орендувати амфітеатр, лекторії та музичні класи для презентацій, лекцій, воркшопів, репетицій.
Розроблена модульність школи дозволяє відокремлювати простір загального призначення від навчальних класів. Так, спортивний блок має окремий вхід.
Таке спільне використання дозволяє школі заробити гроші та скоротити витрати на обігрів приміщень.
У проєкті VILNA School використали критерії Active House. Будівля працюватиме на теплових насосах, сонячних батареях, матиме систему вентиляції з вбудованими датчиками CO2, трирівневу систему очищення води і LED освітлення зі зміною температури світла протягом дня згідно з циркадними ритмами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті