Українці проголосували за вихідний день Восьмого березня
Результати врахують у парламенті перед ухваленням законопроєкту.
Результати врахують у парламенті перед ухваленням законопроєкту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Понад 60% українців, які голосували у Дії щодо Восьмого березня, бажають залишити цей день офіційним вихідним.
Це опитування стало наймасовішим серед усіх 11 голосувань у Дії: у ньому взяли участь понад 2,1 мільйона людей, повідомляє Мінцифра.
Понад 1,3 мільйона з них проголосували за те, щоб залишити Восьме березня вихідним. За те, щоб цей день став робочим висловилися понад 700 тисяч.
Результати голосування врахують у парламенті перед ухваленням законопроєкту про Восьме березня.
Наразі у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про Міжнародний жіночий день. Перший пропонує скасувати вихідні дні 8 березня, 1 та 9 травня, натомість запровадити День української жінки 25 лютого, Шевченків день 9 березня та День матері у другу неділю травня.
Інший законопроєкт пропонує залишити 8 березня вихідним, але змінити назву свята. Водночас передбачається скасувати вихідний на 9 травня.
Свято бере свій початок від руху суфражисток у Новій Зеландії, США та Європі на початку ХХ століття. У 1977 році ООН оголосила Восьме березня Міжнародним жіночим днем, який символізує боротьбу за гендерну рівність.
У Радянському Союзі Восьме березня перетворилося на свято жіночності та весни. В останні роки феміністичниі організації України домоглися успіху в переозначенні цього дня, регулярно проводячи багатотисячні демонстрації.
Згідно з опитуваннями КМІС, з роками все менше українців і українок святкують Восьме березня. Якщо у 2013-2017 роках свято відзначало приблизно половина населення, наприкінці минулого року ця частка знизилася до 25%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті