Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26475 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Понад рік у нашій країні війна. Страшна подія, яку відміряли днями, потім місяцями, а далі згадували річницю вторгнення, триває і надалі. Свій відбиток агресор лишив буквально на кожному українському місті, змінюючи його як зовні, так і зсередини. Змінилося багато, проте єдине лишається сталим – віра у перемогу. Ми спробуємо розібратися у тому, як війна змінила серце нашої країни та мешканців столиці.

Від вуличних боїв до майже мирного життя
Київ одним із перших прийняв на себе ракетний удар, а згодом і вторгнення російських військ. Безглузда та провальна спроба окупації міста провалилась дуже скоро, проте попереду у столиці було 40 жахливих днів війни, поки ворожу навалу вдалося витіснити принаймні за межі області. Тисячі біженців, довжелезні черги на виїзд із міста, азартні ігри із пошуком житла на заході країни чи за її межами – так своїх жителів проводжало кожне місто, яке відчуло на собі ворожі атаки, Київ не був виключенням навесні 2022 року.
Звичайно, що попереду були важкі місяці, години повітряних тривог, хаотичні обстріли міст та критичної інфраструктури, але попри це столиця стала чи не першим містом України, яке швидко оговталось від страшних подій та попри все продовжило дихати та жити далі. Вже наприкінці весни та влітку до своїх домівок стали повертатися кияни, а Київ взагалі перетворився на одне з тих міст, куди перебралося люди із міркувань безпеки.
У той же час, потроху почав відроджуватися і ринок нерухомості у місті, малий та середній бізнес, що був не релокований, знову запрацював, і все це в умовах віялових відключень світла, без яких довгий час не минав жоден день. Разом з тим нікуди не пішла і війна – тривоги по декілька разів на день, траурні прощання із загиблими героями, облаштування укриттів, правило “двох стін” та комендантська година – все це тепер частина столичного життя.
Зруйновані долі та будівлі
Порахувати завдані збитки, що принесла війна просто неможливо, тим паче, що вони, на жаль, зростають з кожним днем. Лише за офіційними даними у Києві пошкоджено близько 800 будинків – про це заявляв Київський міський голова Віталій Кличко. Статистика наступна:
- Більше половини – житлові будинки;
- Більше сотні складають приватні будинки;
- 93 – це заклади освіти;
- Не все можливо відновити. Ще восени мер називав біля 10 будинків у місті, які не підлягають відновленню.
Разом з тим у Києві зареєстровано близько 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Та найбільші зміни, здається, стосуються людей. Сьогодні вони згуртовані заради єдиної мети, об’єднані одним бажання та демонструють неабияку стійкість та мужність, ними захоплюються у всьому світі. З новою силою відбувається сплеск всього українського, а волонтерство стає обов’язковим атрибутом життя.
Втомлені вимушеним від’їздом, люди повертаються у рідне місто. “Красиво сумувати у соцмережах” – цей тренд жив довгі місяці у кожного, хто залишив свій дім. Боляче за тих, хто залишив його назавжди та просто не має куди повернутися, боляче за тих, хто переживає це вдруге. Темп життя пришвидчується – Київ не тільки зайнятий обороною країни, але й живе своє життя. Ремонтуються будинки, критична інфраструктура, стираються з пам’яті наслідки ворожих обстрілів, а люди тим часом продовжують згуртуватися та нагадувати, що цю країну вже точно не скорити.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті