На місці історичного пивзаводу Шульца планують звести мечеть та культурно-освітній центр
«Фонд національного добробуту Криму» планує побудувати на Деміївці кримськотатарський культурно-освітній комплекс.
«Фонд національного добробуту Криму» планує побудувати на Деміївці кримськотатарський культурно-освітній комплекс.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На території броварні Шульца на Деміївці планують звести кримськотатарський культурно-освітній центр і мечеть на пʼять тисяч людей. Про це йдеться в описі проєкту «Фонду національного добробуту Криму».
На місці історичної будівлі також хочуть збудувати школу на 200 учнів, музей, бібліотеку, залу для конференцій, приміщення для різних гуртків, кафе й магазини «в національному стилі». Всі ці приміщення розмістять на території близько 30 тисяч квадратних метрів. На території також має бути підземний паркінг.
Наразі фонд веде перемовини з Департаментом містобудування та архітектури КМДА щодо затвердження ескізного проєкту.
Ленур Мамбетов, голова фонду «Національного Добробуту Криму», ще в 2021 році розповідав, що будівництво погодилася фінансувати Туреччина – це коштуватиме орієнтовно 50 млн доларів.
«Наша мечеть не буде якоюсь закритою зоною, ми плануємо зробити відкритий доступ як на територію центру, так і в саму мечеть. У комплексі будуть велосипедні доріжки, кафе, мешканці та гості Києва зможуть спокійно приходити туди, гуляти», – розповідав Мамбетов.
Станом на 2021 рік фонд не мав відповідних дозволів на початок будівництва.
Будівлі старовинного пивзаводу Шульца знову почали розбирати 25 лютого цього року. Власники промислового комплексу 19 століття руйнують мурування зі старовинної жовтої цегли, зокрема на сушильній вежі. «Теперішні власники промислового комплексу споруд другої половини 19 століття зметикували собі, що краще таким чином руйнувати колишню броварню, а саме – потроху розбираючи цегляне мурування – без зайвого гомону від контролюючих органів та небайдужих громадян» – зазначив краєзнавець Антон Короб.
Корпус, до якого прилягала сушильна вежа, вже зруйнували цілком. У 2021 році, вже розібрали один з перших виробничих корпусів і частково – фасад житлового будинку при заводі.
Комплекс споруд пивного заводу не має охоронного статусу, але розташований в межах центрального історичного ареалу міста Києва й охоронній зоні пам’ятки історії «Завод «Червоний Гумовик».
Раніше Хмарочос писав, що у Києві під будівництво житла зносять Деміївський промисловий комплекс.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті