Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23607 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Спадщина.UA

Засновниця проєкту «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів придбала на державному аукціоні збудований у 1910 році палац у Деражні на Хмельниччині.

Будівлю виставив на торги Фонд держмайна. В аукціоні брали участь 13 учасників, серед яких перемогла Ганна Гаврилів, запропонувавши 1,5 мільйона гривень — це у 126 разів вище за стартову ціну.

Це перший палац, що опинився в приватних руках в межах малої приватизації. 

Двоповерховий палац у стилі модерну має статус нововиявленої пам’ятки архітектури місцевого значення «Будинок приватного адвоката Периторіна». За Радянського Союзу будівля слугувала школою та палацом піонерів, а останні кількадесят років не використовувалася й поступово занепадала. 

Два місяці після придбання палацу його почали досліджувати фахівці «Спадщини.UA» — архітектор Іван Щурко, історикиня Оксана Лобко, дизайнер Станіслав Клосовський. Під шаром радянського шиферу найшли давню фальцеву крівлю, на горищі — фрагменти кахлевих печей.

Будинок ще має автентичні сходи з перилами перед входом, збережене декоративне оздоблення вхідної групи. Найближчим часом будівлю впорядкують і почнуть пошук партнерів і інвесторів. Вже за місяць палац планують відкрити для охочих.

«Наше завдання — відродження культурної спадщини України не лише в архітектурно та інформаційно, але й соціально: ми прагнемо, аби внаслідок нашої праці занедбані пам’ятки ставали актуальними, аби в них закохувалися та переступали їх поріг», — зазначає пані Гаврилів.

Раніше організація «Спадщина.UA» ревіталізувала «Стару школу» в Роздолі на Львівщині та запустила проєкт з відродження хат у селі Поморяни.

Серед благодійних проєктів ініціативи — відродження палацу у Тартакові, замку в Поморянах та будівлі товариства «Сокіл» у Бібрці на Львівщині, храму Івана Мазепи на Чернігівщині.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button