Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Юрій Ігнат / Фото надане 24 Каналу

Протиповітряна оборона України здатна збивати певні типи російських ракет, передусім крилаті. Натомість для збиття балістичних ракет засобів наразі не маємо. Про це розповів у інтерв’ю 24 каналу речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Основні комплекси, які має на озброєнні українська ППО: зенітні керовані ракети Бук-М1 та С-300, які можуть збивати як літаки, так і крилаті ракети.

Ракети, які може збивати Україна:

  • Калібр (3М14) — крилата ракета морського базування. Ворог атакує нею з Чорного моря;
  • Х-101/Х-555/Х-55 — крилаті ракети повітряного базування;
  • Р-500 (9М728) — крилата ракета наземного базування зі складу комплексу Іскандер-К, аналог Калібра;
  • Х-59 — керована авіаційні ракета «повітря-земля»;
  • Х-35 — протикорабельна ракета повітряного, морського або берегового базування.

Ракети, які не може збивати Україна:

  • Іскандер-М — балістичні ракети 9М723, які противник багато застосовував на початку війни. Фактично весь стратегічний запас цих ракет росіяни витратили на початку війни;
  • Точка-У;
  • РСЗВ, такі як Смерч;
  • авіаційні протирадіолокаційні ракети Х-31П та подібні ракети «повітря-земля» меншої дальності — ракети нижчої, тактичної ланки. Але вони здебільшого несуть загрозу лише поблизу лінії бойового зіткнення;
  • С-300 — зенітні керовані ракети, які окупанти застосовують по наземних цілях у прифронтовій зоні на відстані до 150 кілометрів;
  • Х-22 — класифікується як крилата ракета, але її швидкість 4–5 тисяч км/год. Її запускають із дуже великої висоти, і при заході на ціль вона фактично пікірує, як балістика. ОНОВЛЕНО: У травні київська ППО зміцнилася системою Patriot американського виробництва, яка спроможна збивати крилаті ракети Х-22;
  • Р-800 «Онікс» — надзвукові протикорабельні крилаті ракети берегового базування.
  • Х-47 «Кинджал» — гіперзвукова аеробалістична ракета, яку випускають із літаків МіГ-31К. Складність її ураження в кілька разів вища, ніж Х-22, через значно вищу швидкість польоту. ОНОВЛЕНО: у ніч проти 4 травня українським військовим вперше вдалося збити «Кинджа» за допомогою ЗРК Patriot.

«Коли ракета летить з такою великою швидкістю і входить у зону ураження зенітного ракетного комплексу, в нашої бойової обслуги С-300, скажімо, є усього до 40 секунд, щоб її виявити обзорним радаром, безпосередньо захопити радаром підсвіту та здійснити пуск ракети. Цього часу фізично замало операторам застарілого радянського комплексу», — пояснює Ігнат.

Збивати Х-22 може система, яка працює в автоматичному режимі. У такому режимі можуть працювати, зокрема, німецький Iris-T й норвезький NASAMS. Але Україна має їх обмаль, до того ж створювались вони не для роботи по балістиці.

Ефективнішими для таких завдань системи Patriot та FSAF SAMP/T. Але їхня дальність ураження балістичних цілей — лише близько 40 кілометрів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button