Як американські міста-побратими підтримують Україну під час війни?
До 2022 року Чикаго було побратимом Москви, але щойно російські танки перетнули укранський кордон, мерка розірвала угоду.
До 2022 року Чикаго було побратимом Москви, але щойно російські танки перетнули укранський кордон, мерка розірвала угоду.
Російське вторгнення показало важливу роль, яку можуть відігравати зв’язки між містами-побратимами, йдеться у матеріалі Bloomberg CityLab.
Міжнародна мережа міст-побратимів виникла під час Холодної війни як засіб налагодження зв’язків на тлі геополітичної напруги.
Наразі понад 36 міст США є побратимами — або посестрами, як це називається в англійській мові, — українських міст. Так, угоди про поріднення і дружбу укладено між Києвом і Чикаго; Броварами, Такомою та Рокфордом; Славутичем і Вашингтоном.
До 2022 року Чикаго було побратимом Москви, але щойно російські танки перетнули укранський кордон, мерка Лорі Лайтфут розірвала угоду. Чиказько-київський комітет швидко перетворився на центр збору гуманітарної допомоги: до Києва надсилати шоломи, бронежилети тощо.
У перші тижні війни, коли російська армія обстрілювала Бровари, вулицями міста їздили карети швидкої допомоги, які раніше подарувала Такома. Нещодавно Бровари пропросили Такому тимчасово прихистити в американських сім’ях 15-30 місцевих дітей, аби ті змогли відпочити від війни — сирен і вибухів.
Балтимор є побратимом Одеси з 1974 року. Чимало одеських євреїв загинули під час Голокосту, а 70 років радянського режиму знищили значну частину єврейських інституцій. Єврейська федерація Балтимора допомагає Одесі відродити життя єврейської спільноти.
За минулий рік організація зібрала понад два мільйони доларів на спальники, ковдри, продукти, генератори, пальне та зарядні станції для одеситів. Крім того, балтиморці організували передачу броньованих машин швидкої допомоги з Ізраїлю для евакуації єврейських дітей, а також оплатили створення таборів для одеської єврейської молоді.
Цинциннаті сфокусувалося на підтримці відділення Червоного Хреста у Харкові. Організація зібрала понад 500 тисяч доларів, які пішли на придбання ліків для дітей з рідкісними генетичними захворюваннями, на автомобілі для евакуації людей зі зруйнованих кварталів, генератори для лікарень, а також на подарунки 750 дітям, батьки яких загинули або зникли безвісти.
Американські міста-побратими також зосередили зусилля на влаштуванні біженців у США. Ще один напрямок, над яким працюють ці партнерства, — протидія російській дезінформації.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті