В Ірпені відновили два ЖК, зруйнованих росіянами. Що це за програма? (фото)
Співвласники подали заявку в листопаді, а вже через два місяці змогли повернутись у відновлені домівки.
Співвласники подали заявку в листопаді, а вже через два місяці змогли повернутись у відновлені домівки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Ірпені відновили два житлові комплекси, пошкоджені під час російського наступу на Київ, — «Затишний» та «Ново-Оскольський», повідомляє Міністерство інфраструктури.
Це перші житлові будинки, відновлені в рамках програми ВідновиДІМ, що фінансується Євросоюзом. Зокрема, на відновлення цих житлових комплексів ЄС виділив 12,5 мільйона гривень.
Співвласники подали заявку на участь в програмі в листопаді 2022 року, а вже через два місяці змогли повернутись у відновлені домівки.
У ЖК відремонтували фасади, встановили нові вікна, відновили інженерні системи, покращили енергоефективність.
«У рамках відбудови ми повинні зробити житлову інфраструктуру якіснішою, безпечнішою та енергоефективнішою, ніж вона вона була раніше», — зазначив заступник міністра інфраструктури Олександр Бутенко.
Програму «ВідновиДІМ» запустили торік у листопаді. Наразі надійшло близько 70 заявок.
Взяти участь можуть ОСББ будинків Києва, Київської, Житомирської, Сумської, Чернігівської, Миколаївської та Дніпропетровської областей.
Програма фінансує закупівлю 100% будівельних робіт та матеріалів, необхідних для відновлення. Мінімальний розмір гранту на один об’єкт — 7,2 мільйона гривень.
Загалом, на цю програму Європейський Союз виділив 25 мільйонів євро, це майже мільярд гривень.
Цей матеріал створено Хмарочосом за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті