Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Студія Balbek Bureauпредставила онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages для відбудови автентичного сільського житла Київщини.
Онлайн-платформа дозволяє створити готову інструкцію з відбудови свого житла разом із PDF-файлом, планами, кресленнями, технічним описом та переліком матеріалів для оздоблення. Архітектори створили інструкцію: від вибору географічного розташування будинку, метражу і планування до найменших дрібниць – видів покрівлі, веранд та вікон, а також кольорів і матеріалів, з яких варто звести будівлю.
Онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages почали створювати ще в червні 2022 року, одразу після деокупації частини Київської області. Команда Balbek Bureau разом із фондом «Київ Волонтерський» фіксувала автентичні сільські будинки на фото й відео, а також за допомогою дронів.
Архітектор YOD Group Дмитро Дудченко висловив сумніви, що є практична ефективність даного проєкту.
«Для методички для історії українських садибних будинків непогано, але яка взагалі суть? Ефективного конструктиву, вузлів і інженерії нема, зато півальбому по цегляних пілястрах в декоративних перемичках. Людині, яка втратила житло, не архітектору, абсолютно все одно чи буде його будинок виглядати так як був. Головне – це енергоефективність і практичність рішень, а тут на це менше всього звернули увагу», – коментує Дудченко. Він вважає, що краще «дати людям сучасне, доступне і енергоефективне житло».
На думку Кирила Чуйка, голови комісії зі зв’язків із громадськістю Архітектурної Палати НСАУ, ціна цегляного фасаду буде «космічною». «Дуже багато моноліту, це ускладнює і здорожчує будівництво. Утеплення 120 мм мінвати, імовірніше, буде замало по нинішнім вимогам. Під вікном і по перемичці містки холоду. Весь цегляний фасад висить у повітрі, опори під нього я не знайшов на вузлі. Який зміст робити тепле горище, якщо воно не експлуатується? Тільки збільшити опалювальний контур, і перевитрачати енергоресурси», – зазначив Чуйко.
Архітектор Viharev architects & engineers Іван Палеха вважає, що після десяти років експлуатації такі будинки прийдеться відновлювати знову.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті