Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 23585 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Студія Balbek Bureau представила онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages для відбудови автентичного сільського житла Київщини.

Онлайн-платформа дозволяє створити готову інструкцію з відбудови свого житла разом із PDF-файлом, планами, кресленнями, технічним описом та переліком матеріалів для оздоблення. Архітектори створили інструкцію: від вибору географічного розташування будинку, метражу і планування до найменших дрібниць – видів покрівлі, веранд та вікон, а також кольорів і матеріалів, з яких варто звести будівлю.

Онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages почали створювати ще в червні 2022 року, одразу після деокупації частини Київської області. Команда Balbek Bureau разом із фондом «Київ Волонтерський» фіксувала автентичні сільські будинки на фото й відео, а також за допомогою дронів.

Архітектор YOD Group Дмитро Дудченко висловив сумніви, що є практична ефективність даного проєкту.

«Для методички для історії українських садибних будинків непогано, але яка взагалі суть? Ефективного конструктиву, вузлів і інженерії нема, зато півальбому по цегляних пілястрах в декоративних перемичках. Людині, яка втратила житло, не архітектору, абсолютно все одно чи буде його будинок виглядати так як був. Головне – це енергоефективність і практичність рішень, а тут на це менше всього звернули увагу», – коментує Дудченко. Він вважає, що краще «дати людям сучасне, доступне і енергоефективне житло».

На думку Кирила Чуйка, голови комісії зі зв’язків із громадськістю Архітектурної Палати НСАУ, ціна цегляного фасаду буде «космічною». «Дуже багато моноліту, це ускладнює і здорожчує будівництво. Утеплення 120 мм мінвати, імовірніше, буде замало по нинішнім вимогам. Під вікном і по перемичці містки холоду. Весь цегляний фасад висить у повітрі, опори під нього я не знайшов на вузлі. Який зміст робити тепле горище, якщо воно не експлуатується? Тільки збільшити опалювальний контур, і перевитрачати енергоресурси», – зазначив Чуйко.

Архітектор Viharev architects & engineers Іван Палеха вважає, що після десяти років експлуатації такі будинки прийдеться відновлювати знову.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button