Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Вулиця Вокзальна. Скриншот DW

На вулиці Вокзальній у Бучі на Київщині під час окупації було пошкоджено найбільше житлових споруд. Кілька десятків власників будинків самотужки почали відбудовувати те, на що їм стало коштів, пише DW.

27 лютого минулого року дорогою, по обидва боки оточеною приватними будинками, колона російської техніки рухалася у бік Києва – її знищили українські військові. Проте на ділянці довжиною у два кілометри були знищені чи пошкоджені ледь не всі будинки. Загалом під час окупації на Вокзальній, 14 будинків були знищені цілком, сотня пошкоджені так, що потребували капітального або косметичного ремонту. Всього внаслідок боїв і під час окупації Бучі були пошкоджені понад дві з половиною тисячі житлових споруд, а від руйнувань місто зазнало збитків на понад 190 мільйонів доларів.

Після деокупації Бучі мешканець Валентин Дідковський взяв кілька кредитів у банку, аби відновити свою оселю: замінити стіни в кількох кімнатах, відновити подвір’я та повністю поміняти дах.

Скриншот DW

На Вокзальній ще кілька десятків власників будинків самотужки почали відбудовувати те, на що їм стало коштів: розбирати завали, відновлювати покрівлі та робити локальні ремонти. Їм безкоштовно допомагали волонтери – українці приїздили вихідними і брали участь у косметичних реноваціях, а на зібрані внески онлайн – наймали на капітальні ремонти бригади спеціалістів.

Робити це на Вокзальній досі продовжує команда волонтерів «Сміливі відновлювати». За останній рік команда залучила десятки підрядників для капітальних ремонтів на вулиці і ще сотні пересічних охочих киян та жителів області – для розбору завалів та вивозу будівельного сміття. Співзасновник ініціативи Віталій Селик розповів, що серед охочих допомогти відновити Вокзальну були й іноземці.

Скриншот DW

Іноземні благодійники після експертиз взялися до будівельних робіт. Коштом німецького фонду AWO-Berlin зараз відновлюють будинок і двір Тетяни. За два дні підрядники, яких найняли за рішенням міськради, оновили спалений гараж.

Читайте також: У Бучі розпочали озеленення вулиці Вокзальної

Уже з осені на вулиці Вокзальній одночасно йде відбудова 112-ти найбільш пошкоджених об’єктів, понад десяток з них відбудовують з нуля. Перед цим, зазначає він, відновили дорогу, тротуари та місцеву школу. Загалом фінансову допомогу на все надавали фонди одразу з кількох країн – CША, Японії, а також з Європи.

Для повного відновлення лише вулиці Вокзальної потрібно понад 150 мільйонів гривень, пояснює мер Анатолій Федорук. Усієї суми поки що не зібрали. Заселення перших родин у будинки, які були відновлені повністю, відбудеться уже в найближчі тижні. Перспективи щодо інших об’єктів залежатимуть від подальшого фінансування.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button