Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 23568 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Jan Huber

Кліматичні зміни впливають на спосіб росту дерев – тепер вони залишають із зеленим листям в середньому на місяць довше. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету штату Огайо, повідомляє BBC News.

Між 1883 та 1912 роками фермер Томас Майкесел робив ретельні записи про ріст дерев, опади та температуру у своєму рідному місті Уосен, штат Огайо. Дослідники порівняли нещодавні спостереження з детальними його нотатками.

Учені вважають, що спостереження Майкеселла є майже унікальним набором даних про потепління, який можна порівняти з сучасністю. Навесні та восени з 2010 по 2014 рік вони відвідували Ваузеон, щоб спостерігати за сімома різними видами твердої деревини. Листя залишалося на деревах приблизно на 15% довше, ніж за часів Майкеселла.

Дерева є життєво важливими для поглинання вуглекислого газу з атмосфери. Вчені кажуть, що довший період росту, ймовірно, означає, що рослини отримують більше навантаження. Поки невідомо, як саме вони реагуватимуть у майбутньому.

Також дослідження, яке група вчених провела раніше, свідчить, що об’єм стовбурів дерев у США на 29% більший, ніж був 30 років тому. Зокрема, об’єм стовбура збільшився на 12,3% мв 75-річних лісах і на 28,8% в 25-річних лісах. Вчені вважають, що через швидкий ріст дерева допомагають захистити екосистему Землі від наслідків глобального потепління.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button