Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26475 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Jan Huber

Кліматичні зміни впливають на спосіб росту дерев – тепер вони залишають із зеленим листям в середньому на місяць довше. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету штату Огайо, повідомляє BBC News.

Між 1883 та 1912 роками фермер Томас Майкесел робив ретельні записи про ріст дерев, опади та температуру у своєму рідному місті Уосен, штат Огайо. Дослідники порівняли нещодавні спостереження з детальними його нотатками.

Учені вважають, що спостереження Майкеселла є майже унікальним набором даних про потепління, який можна порівняти з сучасністю. Навесні та восени з 2010 по 2014 рік вони відвідували Ваузеон, щоб спостерігати за сімома різними видами твердої деревини. Листя залишалося на деревах приблизно на 15% довше, ніж за часів Майкеселла.

Дерева є життєво важливими для поглинання вуглекислого газу з атмосфери. Вчені кажуть, що довший період росту, ймовірно, означає, що рослини отримують більше навантаження. Поки невідомо, як саме вони реагуватимуть у майбутньому.

Також дослідження, яке група вчених провела раніше, свідчить, що об’єм стовбурів дерев у США на 29% більший, ніж був 30 років тому. Зокрема, об’єм стовбура збільшився на 12,3% мв 75-річних лісах і на 28,8% в 25-річних лісах. Вчені вважають, що через швидкий ріст дерева допомагають захистити екосистему Землі від наслідків глобального потепління.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button