Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 23649 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Іван Мудрак

19-річний студент Іван Мудрак подорожує селами Чернівецької області та фотографує криниці, повідомляє Bird in Flight.

Іван, який вивчає художнє ткацтво у Вижницькому коледжі мистецтв та дизайну, започаткував проєкт «Бабин бучок» рік тому.

«Як правило, майстер у селі виготовляв цимбрині (павільйон над криницею) не лише собі, але й сусідам, родичам та знайомим. Так і поширився певний стиль оздоблення у кожному селі», — пояснює він.

Найчастіше криниці фарбують у червоний, синій і жовтий. Прикрашають традиційними для Буковини символами: пташками, квітами, худобою, рослинними й геометричними візерунками, сакральними символами в техніці наскрізного прорізування.

Дерев’яний дашок прикрашають геометричними виїмками, а бічні сторони увінчують хрестиками або рослиноподібними формами.

Бляхові дахи декорують металевими пташками, коронками з квітами, тваринами і хрестиками. У прикордонних селах Сторожинеччини та Глибоччини досі збереглися криниці-журавлі.

На Буковині криниці традиційно будували за парканом із виходом на дорогу, підвішуючи кухлик або чашку для подорожніх. Це атрибут гостинності.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button