Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов

Кияни своїми силами реставрують вікна Київського Національного університет імені Шевченка. У просторі «Цегла» зібрали кошти для реставрації двох оригінальних вікон.

За словами засновника «Цегли» Дмитра Перова, вікна пережили дві Світові війни і капітальні ремонти, але постраждали внаслідок атаки РФ.

«Завдяки нашому другу реставратору Микиті – ми розкрили перші загадки. Віконна рама мала п’ять шарів фарби. Обережно розкривши кожен з них та підсиливши конструкцію ми відібрали зразки оригінального забарвлення. А завдяки сучасним технологіям вдалося конвертувати цей колір в RGB і зворотньо в палітру сучасних фарб», – розповів Перов.

Уряд виділив 15 млн гривень з резервного фонду держбюджету на відновлення вікон та дверей у приміщеннях університету. Під час атаки РФ постраждали червоний навчальний корпус, приміщення Навчально-наукового інституту філології, Наукової бібліотеки імені Максимовича і частково – хімічного факультету КНУ. За попередніми даними, площа пошкоджених вікон складає понад три тисячі квадратних метрів, площа дверей – тисячу.

Читайте також: Під час обстрілів Києва пошкоджено унікальні вітражі університету Шевченка

Цей матеріал створено Хмарочосом за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button