Витинанки та Софія Київська: що показуватимуть українські архітектори на бієнале у Венеції?
Експозицію, яка буде відкрита з 18 травня до 20 червня, розмістять в одній із зал монастиря СанКосма і Даміано.
Експозицію, яка буде відкрита з 18 травня до 20 червня, розмістять в одній із зал монастиря СанКосма і Даміано.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
На цьогорічній Венеційській бієнале Україну, окрім офіційного павільйону, презентуватиме проєкт «Українська ДНК».
Експозицію, яка буде відкрита з 18 травня до 20 червня, розмістять у Залі дель Каміно монастиря СанКосма і Даміано на острові Джудекка.
«Ми подорожуємо з часів Трипільської культури до моменту “ТУТ”, коли на території України йде повномасштабна війна. Подорож, як книга у “дванадцяти томах”, у змісті яких європейські глядачі будуть відкривати ще більше мірностей власної історії, а українці знаходити відповіді про складові власної ідентичності», — пояснюють куратори.
Відправною точкою експозиції стане дослідження архітектурного комплексу Софії Київської. Кураторка проєкту Ольга Нешта заявляє, що вивчаючи планування Софійського собору, помітила спільний принцип побудови, творчий код майстрів, що лежав в основі побудови храмів на всій території України. Він також корелюється із деякими закономірностями у планувальній структурі храмів візантійського періоду.
Експозиція також включатиме витинанки художниці Дарії Альошкіної, арт-проєкт «Різоми» Діани Біліченко та піктограми Орнелли Остапенко, створені за 12 історичними сюжетами.
Кульмінаційною частиною виставки називають «капсулу часу». В лекторіумі проводитимуть презентації, круглі столи та дискусії.
«З 2016 року голосу України під час Бієнале не звучало, останній раз це була приватна ініціатива у рамках паралельної програми архітектурного бієнале, офіційно ж востаннє Україна була представлена із національним павільйоном у 2014-му», — зауважує Нешта.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті