«Європейська солідарність» агітує українців перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект ЄС
Партія використовує рекламу в соціальних мережах, сюжети на телеканалах та закликає голосувати не тільки мешканців Києва.
Партія використовує рекламу в соціальних мережах, сюжети на телеканалах та закликає голосувати не тільки мешканців Києва.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Партія «Європейська Солідарність» закликає перейменувати Повітрофлотський проспект в Києві на проспект Європейського Союзу, тобто ЄС. Депутати агітують голосувати не тільки жителів Києва та використовують різні майданчики для просування, наприклад, рекламу в соціальних мережах, сюжети на телеканалах тощо.
Крім того, дописи про перейменування з’являються на сторінках регіональних осередків партії ЄС.
Наразі в «Київ Цифровому» проходить опитування щодо перейменування вулиць. Варіант назви ЄС набрав 30% голосів. Водночас 34% проголосували за Повітрянофлотський проспект, який рекомендувала експертна комісія.
У додатку також голосують за перейменування проспекту Правди – і знову ж таки на проспект Європейського Союзу. Цього разу варіант ЄС, рекомендований комісією, набрав 44% голосів.
У партії аргументують таке перейменування тим, що «зберігати відверто радянську назву, пов’язану з військами країни-агресора неприпустимо. Натомість варто віддячити нашим західним партнерам, які підтримують Україну у війні проти РФ, а також зафіксувати європейські та євроатлантичні прагнення України».
Назва Повітрофлотського проспекту не підлягає декомунізації чи дерусифікації, засвідчила у своїх висновках та рекомендаціях експертна робоча група з топонімізації при Київраді на чолі з кандидатом історичних наук Олександром Алфьоровим. Він зазначив, що за висновком Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект не підпадав під норми закону про декомунізацію. Також історія вважає, що назва проспекту у киян асоціюється виключно з історією розвитку повітроплавання та потужною науковою школою.
Журналіст Олександр Рудоманов розповів, що Повітрофлотський проспект простягається від Міністерства інфраструктури через стратегічні університети і оборонні відомства до аеропорту. До проспекту виходять вулиці Антонова – геніального авіаконструктора, Левка Мацієвича – першого авіатора українського походження. На стіні на Антонова – мурал з Петром Франком, військовим льотчиком Української галицької армії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті