Українець дослідив Крим на картах у Німеччині й Австрії: що він побачив?
Чоловік зібрав десятки карт і глобусів у магазинах Німеччини, Австрії та Швейцарії.
Чоловік зібрав десятки карт і глобусів у магазинах Німеччини, Австрії та Швейцарії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Некоректне позначення кордонів України на географічних картах у Європі є системним і поширеним явищем — дійшов висновку українець Микола Голубей, який живе в Німеччині. Про це йдеться у матеріалі LIGA.net.
Чоловік зібрав десятки карт і глобусів у магазинах Німеччини, Австрії та Швейцарії та зробив велике дослідження на майже 400 сторінок. На вебсторінці проєкту Stop Mapaganda він закликає надсилати приклади некоректних мап.
«Системність — це не про те, що можна купити в Німеччині некоректне зображення. Важко купити коректне», — вважає Голубей. Часто трапляється, що в німецькому магазині лише одна з п’яти карт буде правильною.
1) Крим зображено частиною Росії.
2) Крим подається як спірний, заштрихований кольорами України і Росії.
3) Пунктирною лінією відокремлено не тільки Крим, а й частини Донбасу чи областей, на яких РФ провела незаконний псевдореферендум.
4) Крим зображено нейтральним (ні Росія, ні Україна) або відокремленим від України пунктиром/кордоном без зафарбовування.
На сайті британського ритейлера Maps Worldwide Микола купив карту російського видавництва AGT-Geocentr з «російським» Кримом. На тому ж сайті продавали карту «від Рюрика до Путіна». Після звернення журналістів компанія заявила, що зняли цю продукцію. Однак на сайті продовжують продавати інші некоректні карти.
Проблема існує і з Google Maps. Якщо робити запит з України, Крим зображено коректно. Якщо з інших країн Європи, то півостров відокремлено пунктиром.
Австрійське видавництво Freytag-Berndt відповіло LIGA.net, що намагається «створити образ світу, який має бути максимально реалістичним, а тому зони конфліктів зображують “спірними”». При цьому стверджують, що зараз не встигають за рухом лінії фронту й нові карти «показують українські кордони відповідно до міжнародного права».
Посол МЗС з особливих доручень Олександр Щерба, який був раніше послом в Австрії, називає це видавництво «важким та вредним». У кілька років тому він говорив із керінвицтвом компанії щодо «російського Криму».
«Почув таку аргументацію: їхні карти — це практичний дороговказ для подорожуючих автомобілістів, які мають на увазі, хто in charge на кожній території. Політика їх не цікавить», — зазначає дипломат.
Якогось універсального кодексу картографів щодо зображення кордонів немає, зазначає Ростислав Сосса, професор кафедри геодезії та картографії КНУ. В ідеалі кордони мали б зображувати відповідно до визнаних ООН норм міжнародного права, а окуповані території — позначати примітками.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті