В широкий прокат вийшла трагікомедія «Люксембург, Люксембург». Чому її всі оговорюють?
Українська прем'єра відбулася у Близнюках — рідному селищі виконавців головних ролей, учасників гурту Курган і Agregat.
Українська прем'єра відбулася у Близнюках — рідному селищі виконавців головних ролей, учасників гурту Курган і Agregat.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
13 квітня в український прокат вийшов фільм «Люксембург, Люксембург» — нова трагікомедія Антоніо Лукіча, режисера «Мої думки тихі».
За результатами першого прем’єрного дня стрічка вийшла в лідери, зібравши понад 700 тисяч гривень.
Перед цим фільм показали у селищі міського типу Близнюки на Харківщині. Там немає кінотеатру, українську прем’єру провели в місцевому будинку культури.
Близнюки — рідне селище виконавців головних ролей Раміла та Аміла Насірових, учасників хіпхоп-гурту Курган і Agregat. У текстах їхніх пісень звучить слобожанський суржик, і так само багато суржику в діалогах «Люксембург, Люксембург».
Світова прем’єра комедії відбулася торік на Венеційському кінофестивалі в конкурсній програмі «Горизонти». Також фільм показували на кінофестивалі в Торонто.
«Мені сподобались сюжет, почуття гумору та оригінальність сценарію. Це довершена робота. З команди в першу чергу хочеться відзначити роботу двох братів, сценарій і монтаж. “Люксембург, Люксембург” — смішний, ніжний та дуже мудрий фільм, точно вартий перегляду», — цитує Forbes режисерку Ісабель Койшет, яка очолювала журі програми «Горизонти».
Дія стрічки починається у 1998 році. Двадцять років по тому брати-близнюки Коля та Вася дізнаються, що їхній батько-серб вмирає у Люксембурзі. Тож вони вирішують їхати до батька.
Зйомки проходили у Лубнах, Києві та Люксембурзі. Бюджет фільму склав 28,5 мільйона гривень, із яких держава профінансувала близько 20 мільйонів.
«Мене найбільше вразили сценарій, майже ідеальний кастинг і діалоги — не розумію, як так можна було написати», — розповів про свої враження кінопродюсер Олексій Гладушевський.
Фільм не показуватимуть у незалежному кінотеатрі KINO42 на Подолі — такі умови ексклюзивної угоди, яку автори стрічки підписали з «відомим іноземним стрімінг-сервісом». Як пояснює продюсер Володимир Яценко, кінотеатр має лише HD-проєктор, у той час, як «Люксембург, Люксембург» мусять демонструвати лише у форматі DCP. Вважають, що така технологія надійніше захищає від виготовлення піратських копій.
Співзасновник KINO42 Ілько Гладштейн зауважує, що DCP-проєктор коштує 30 тисяч євро і недоступний для маленького незалежного кінотеатру. Він також наголошує, що щодо інших фільмів вдавалося домовитися про винятки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті