Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 278 днів. За цей час ми опублікували 23497 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Joshua Woroniecki

У 2023 або 2024 роках можуть бути нові рекорди середньої температури через зміну клімату та очікуваним поверненням погодного явища Ель-Ніньо. Про це повідомляє Reuters.

Кліматичні моделі показують, що після трьох років погоди Ла-Нінья в Тихому океані, яка загалом трохи знижує глобальну температуру, світ відчує повернення до теплого аналога Ель-Ніньо.

Під час Ель-Ніньо вітри, що дмуть на захід уздовж екватора, сповільнюються, і тепла вода переміщається на схід, створюючи високу температуру поверхні океану.

Карло Буонтемпо, директор ЄС Copernicus Climate, каже, що Ель-Ніньо зазвичай асоціюється з рекордними температурами на глобальному рівні. Водночас, чи станеться це в 2023 чи 2024 роках, ще невідомо, але, на думку Буонтемпо, це дуже ймовірно.

Кліматичні моделі припускають повернення до умов Ель-Ніньо наприкінці літа та ймовірність розвитку сильного Ель-Ніньо до кінця року. Найспекотнішим роком у світі станом на зараз був 2016 рік, який збігся з сильним Ель-Ніньо, хоча зміна клімату викликала екстремальні температури навіть у роки, коли цього явища не було. Останні вісім років були вісьмома найспекотнішими у світі за всю історію спостережень.

Фрідеріке Отто, старший викладач Інституту Грантема Імперського коледжу Лондона, сказала, що температури, викликані Ель-Ніньо, можуть погіршити наслідки зміни клімату.

Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – це характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску. Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 градусів за Цельсієм) поверхневого шару води, а Ла-Нінья виявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button