Полярне сяйво над Києвом та іншими містами: чому воно виникло? (фото)
Сильний геомагнітний шторм спричинив полярне сяйво у нетипових локаціях.
Сильний геомагнітний шторм спричинив полярне сяйво у нетипових локаціях.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Приблизно о десятій-одинадцятій вечора 23 квітня жителі Чернігівщини, Київщини, Житомирщини, Волині та Львівщини змогли спостерігати полярне сяйво — рідкісне для цих широт явище.
«Причиною виникнення Північного сяйва бувають магнітні бурі, які виникають через потужні викиди з Сонця. А на нашій любій Землі 23 квітня якраз відбувся сильний геомагнітний шторм, який і спричинив полярне сяйво у нетипових локаціях. Таких, як Україна», — коментує синоптик Наталка Діденко.
«Прямо зараз над Землею діє жорстка геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов’язана з прибуттям викиду корональної маси, що стався на Сонці 21 квітня. Полярне сяйво можна спробувати побачити або сфотографувати на більшій території нашої країни», — пояснює телеграм-канал Небо Сьогодні / Астрономія.
«Червоні кольори — світіння кисню, спільні зелено-червоні — світіння кисню та азоту. Висоти від 100 до 400 кілометрів», — повідомляє Віталій Савченко.
Нагадаємо, 19 квітня близько десятої вечора над Києвом спостерігали яскравий спалах, який був, найвірогідніше падінням метеора.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті