Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Мапа Реновації

Місцеві жителі помітили будівельників біля Голосіївської водонапірної вежі, яку у лютому Департамент охорони культурної спадщини вніс до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Впритул до Голосіївського парку на вулиці Горіхуватський шлях, між будинками 9 та 11, планують побудувати житловий комплекс від фірми «Голосіївські вежі». На ділянці знаходиться 70-річна водонапірна башта.

Юрист забудовника, Максим Гринь, пояснив Хмарочосу, що на ділянці не проводять жодних будівельних робіт. «Ми прибираємо територію, проводимо роботи з благоустрою навколо будинку, зокрема, облаштовуємо пішохідні доріжки та територію біля вхідної групи», – каже він. За погодженням з балансоутримувачем вежі (вежа знаходиться на балансі НУБіП, а власником є Міністерство освіти та науки) будівельники прибрали територію навколо неї.

За його словами, місцеві мешканці контактують з архітектором, який розробляє передпроєктні пропозиції по концепції житлового комплексу з пристосуванням водонапірної вежі.

«Ми навпаки зацікавлені в її збережені, відновленні, пристосуванні та отриманні нової сучасної функції, яка буде погоджена з власником вежі та, можливо, за їх згоди, з місцевими жителями», – переконує Гринь.

Компанія звернулася за розробкою передпроєктних пропозицій до архітекторки Ганни Кирій, яка контактує з місцевими мешканцями. Забудовник пропонує, як стверджує активна громада, відремонтувати вежу, а поруч побудувати шестиповерховий будинок. Водночас мешканців наголошують, що ділянка має бути приєднана до Національного парку «Голосіївський».

Орендар ТОВ «МЖК Оболонь» подав позов до суду стосовно поновлення оренди земельної ділянки. Гринь зазначив, що забудовник продовжує сплачувати оренду та користуватися вказаною ділянкою.

Місцеві мешканці повідомили Хмарочосу, що 25 квітня на ділянці проводилися слідчі дії. Станом на сьогодні будівельні роботи призупинено.

Будівельний майданчик знаходиться в зеленій зоні, впритул до Національного парку «Голосіївський». Місцеві мешканці та адміністрація парку хочуть, щоб ділянку повністю включили до складу НПП. Останні написали відповідне звернення. Крім того, ділянка біля Голосіївської вежі, яку внесли до переліку пам’яток, знаходиться в охоронній зоні, де не можна будуватися.

Водонапірну башту побудували 1955 року за проєктом інституту «Київпроект». Голосіївська водонапірна вежа була введена в експлуатацію одночасно із реконструкцією водогінної мережі Сільгоспакадемії (сучасний НУБіП). Нині з неї відкривається чудовий панорамний краєвид на Київ, адже башта знаходиться на найвищій точці Голосіївського лісу. Ділянка, на якій знаходиться башта, є історичною складовою Голосіївського лісового масиву і межує з територіями, які входять до природно-заповідного фонду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button