Кафе, артцентр чи громадський простір: Що пропонують зробити з Голосіївською вежею?
Архітектори підготували три передпроєктні пропозиції, які розглядатиме забудовник.
Архітектори підготували три передпроєктні пропозиції, які розглядатиме забудовник.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Архітектурно-проєктна група Анни Кирій готує передпроєктні пропозиції щодо пристосування Голосіївської водонапірної вежі, біля якої заплановано будівництво житлового комплексу. Вежу у лютому визнали щойно виявленою пам’яткою культурної спадщини.
Вежу можна поділити на п’ять рівнів. На останньому поверсі є пропозицію зробити місток між баштою та будинком. Сходи пропонують зробити або гвинтові по периметру, або оглядові прямолінійні. Серед варіантів – встановити скляний інклюзивний ліфт.
Команда пропонує три варіанти функціонального зонування вежі. Перший варіант: перший поверх відіграє роль наскрізного громадського простору та є прохідним. Кафе розташовано на двох поверхах вище. На верхніх двох рівнях пропонується розмістити СПА з басейном. Таким чином вежа стає багатофункціональною та залучає людей, які мають різні запити.
Другий варіант: заклад громадського заучування на першому поверсі для студентів НУБіП є прохідним та загальнодоступним. Над кафе – еколого-освітній центр. Вежа набуває освітньої функції та стає спільним громадським простором.
І третій варіант: на останньому поверсі – кафе з виходом на видовий балкон. Весь інший простір займає артцентр. Таким чином вежа стає загальнодоступною атракцією. Рішення відповідає варіанту з оглядовими прямолінійними сходами.
Водонапірну башту побудували 1955 року за проєктом інституту «Київпроект». Голосіївська водонапірна вежа була введена в експлуатацію одночасно із реконструкцією водогінної мережі Сільгоспакадемії (сучасний НУБіП). Нині з неї відкривається чудовий панорамний краєвид на Київ, адже башта знаходиться на найвищій точці Голосіївського лісу. Ділянка, на якій знаходиться башта, є історичною складовою Голосіївського лісового масиву і межує з територіями, які входять до природно-заповідного фонду.
Читайте також: Біля Голосіївської вежі, яка має статус пам’ятки, знову помітили будівельників. Що там відбувається?
Приклади реновації водонапірних веж
Вежа-артпростір
Вежа-житло
Вежа-кемпінг
Вежа-офіс
Вежа-ресторан
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті