Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 322 днів. За цей час ми опублікували 26475 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Мистецькому переході на вулиці Хрещатик, 38 відбулася презентація проєкту «Будь ласка, звільніть пташок!», ініціатором якого є Центр громадянських свобод – правозахисна організація, лауреат Нобелівської премії миру.

Відривав виставку перфоманс від команди Actors For Future, під час якого актори створили інсталяцію з дерев’яних піддонів, яка собою представляла умовну клітку з живими людьми – так передали глядачу атмосферу, в якій постійно перебувають наші громадяни у полоні.

«Перформанс націлений на привернення уваги до цієї надважливої теми, як для нашого суспільства так й європейського. А також, пропагує повернення всіх наших людей додому – без умов та обмінів. Адже, без цього не буде справжньої української перемоги у війни проти диктатури РФ», – каже режисерка Анастасія Агафонова.

Героями артпроєкту «Будь ласка, звільніть пташок!» є шестеро цивільних, які перебувають у полоні: Валентин Вигівський, Ірина Данилович, Сергій Цигіпа, Наріман Джелялов, Різа Ізетов та Ірина Горобцова.

Загалом же тисячі цивільних російські військові викрали з території України. Нині їх утримують за ґратами буцегарень та у підвалах.

«Звільнення цивільних ув’язнених – це дуже важке задання. Складність полягає ще в тому, що вони не підпадають під процедуру обміну, як підпадають військовополонені. Їх мають просто відпускати, а країна-агресор цього не робить. З них знущаються: їх б’ють, катують, змушують співати гімн Росії та інші пропагандистські пісні», – каже член експертної ради Центру громадянських свобод Михайло Савва.

2021 року підземний перехід на Хрещатику біля Центрального універмагу почали використовувати як арт-простір – «Мистецький перехід».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button