Де постраждалим від воєнних злочинів РФ отримати безкоштовну юридичну допомогу
По допомогу можна звернутися у регіональні Центри допомоги врятованим або ж через Платформу допомоги врятованим.
По допомогу можна звернутися у регіональні Центри допомоги врятованим або ж через Платформу допомоги врятованим.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Постраждалі від воєнних злочинів росіян можуть звернутися по допомогу встановлення справедливості та правосуддя, навіть якщо мине десять років опісля скоєння злочину – кривдника буде покарано та притягнуто до відповідальності, незалежно від того, коли цей злочин був вчинений. Про це заявила Вікторія Карпа, юристка та правозахисниця ГО «ЮрФем».
За її словами, в умовах війни за міжнародними нормами для встановлення правосуддя необов’язково мати фізичні, судово-медичні докази – достатньо усних свідчень. Водночас в умовах окупації неможливий акт «добровільної згоди» між російським військовим та постраждалою особою на сексуальні стосунки: доводити, що згоди не було, не потрібно.
Постраждалі мають право звернутись по безоплатну правову допомогу і домогтися правосуддя як на національному, так і на міжнародному рівні.
По безоплатну допомогу можна звернутися у регіональні Центри допомоги врятованим або ж через Платформу допомоги врятованим – онлайн майданчик, де зібрані усі ключові сервіси, які допомагають постраждалим. Постраждалим гарантується право на конфіденційність та надається безоплатна психологічна, соціальна, правова підтримка.
Центри допомоги врятованим – це державні установи, де юристи допоможуть вирішити будь-які питання з оформленням, відновленням, отриманням документів, психологи нададуть консультації, а кейс-менеджери допоможуть з індивідуальними випадками, з якими стикнулися постраждалі від війни.
У фізичні «Центри допомоги врятованим» можна прийти особисто у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях, Мукачеві. У Херсоні та Харкові працюють мобільні центри. Незабаром ще низка центрів розпочне роботу в інших регіонах. Адреси та контакти можна знайти на Платформі допомоги врятованим.
Читайте також: Дані про росіян, що вчиняли воєнні злочини, збирають у «Книзі орків»
Центри працюють у рамках Платформи допомоги врятованим, першому в Україні онлайн-майданчику, де зібрана інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Завдяки Платформі громадяни зможуть простіше і швидше отримати потрібну допомогу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті