На конкурс із реставрації пам’ятки у Франківську подалися майже 100 архітекторів з усього світу
Вперше конкурс був оголошений наприкінці 2021 року, але через повномасштабне вторгнення РФ його відклали.
Вперше конкурс був оголошений наприкінці 2021 року, але через повномасштабне вторгнення РФ його відклали.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 132 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківська відновив міжнародний конкурс на концепцію реставрації з пристосуванням будівель на вулиці Левка Лук’яненка, 14-16.
Вперше конкурс був оголошений наприкінці 2021 року, але через повномасштабне вторгнення РФ його відклали. Цього року на конкурс вже зареєструвалося 97 учасників з приблизно 40 країн світу. Серед учасників є відомі європейські компанії, пише видання «Курс».
Завдання конкурсу – створити проєктне рішення реставрації з пристосуванням пам’яток архітектури з прибудинковою територією, забезпечивши сучасне утилітарне використання, яке пасує типології будівель та міському контексту.
Реєстрація учасників триває до першого червня 2023 року, а результати конкурсу планують оголосити до десятого липня.
До складу журі входять як українські архітектори, так і архітектори з-за кордону. А саме: Ганна Бондар (Київ), Марко Савицький (Львів), Юрій Ковальчук (Івано-Франківськ), Юрій Дубик (Львів), Мар’ян Андрухів (Івано-Франківськ), архітектор та міський планувальник Крістіан Ґіґлер (Відень, Австрія) та професор Факультету архітектури Люблянського університету Клаудіо Менінно (Ґоріція, Італія).
Будинок 14 на вулиці Лук’яненка побудували у 1843 році. Колись тут був окружний шляхетський суд, повітове староство, а в радянські часи – школа робітничої молоді. У 1996 році – Західноукраїнський економіко-правничий університет. Будинок 16 звели у 1870-тих роках за проєктом Х. Йонаса. Тут знаходилася єврейська школа, а потім гімназія. За радянської влади тут була середня школа №5, пізніше — № 9. 1931 року. До існуючого крила було додано двоповерховий об’єм у стилі функціоналізму з цокольним поверхом. У подальшому будівля також добудовувалася.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті