Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ілюстративне фото: Randy Fath

Майже 90% будівельних матеріалів, які потрібні для відбудови України, можуть виробити українські компанії. Дослідження провели фахівці громадської організації «Інститут міжнародних економічних досліджень» та державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза»

Згідно з результатами дослідження, 15% українських заводів будівельних матеріалів були пошкоджені або зруйновані, але цей сектор зберігає дуже високі виробничі потужності широкого спектру будівельних матеріалів і може забезпечити до 90% необхідних матеріалів.

«Якщо ці обсяги будуть вироблені в Україні, її економіка отримає значну і важливу під­тримку. Зокрема, буде збережено біля 100 тисяч робочих місць, згенеровано 5,6 млрд доларів заробітної плати та 4,4 млрд доларів податкових надходжень. Україна потребуватиме мен­шої суми допомоги донорів, а загальна вартість відновлення буде нижчою через ціни на будматеріали українського виробництва», – йдеться в звіті.

У результаті воєнних дій практично знищено виробництво листового скла чи обладнання для електро­розподільних щитів. Ці матеріали завозяться з країн Європейського Союзу, що врешті впливає на їхню вартість. У той же час триває будівництво заводів, зокре­ма з виробництва скла, газобетону, сухих будівельних сумішей.

Крім того, негативну роль відіграють перебої з постачан­ням електроенергії внаслідок руйнування об’єктів енергетики ворогом. Ускладнений також доступ до фінансів для поповнення обігових коштів і капітальних інвестицій. Частина виробників вказала на дебіторську заборгованість з боку будівельників і потен­ційну втрату ключового інженерного персоналу через призов в ЗСУ.

Для інвестиційної діяльності основними бар’єрами визнані високі військові ризики, не­можливість отримати кредити, відсутність розуміння ринку на тривалу перспективу, висока вартість підключення до енергомереж. Водночас інвестиційна діяльність продовжується.

Дослідження провели за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України», котрий створено для зміцнення економіки України, яка постраждала в результаті вторгнення РФ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button