Росіяни засипали протоку між заповідним островом Джарилгач і материком. До чого це може призвести?
Протока слугувала важливим екологічним коридором — шляхом міграції риб, ракоподібних, молюсків тощо.
Протока слугувала важливим екологічним коридором — шляхом міграції риб, ракоподібних, молюсків тощо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Російські окупанти засипали протоку між островом Джарилгач і материковою частиною Херсонщини, повідомляє Генштаб ЗСУ.
Переправу в районі селища Лазурне засипали піском. «Це зроблено з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб», — заявляють у Генштабі.
Загалом окупанти облаштували в природному заповіднику військовий полігон.
До російської окупації туристи діставалися до острова катерами та пароплавами зі Скадовська. Від Лазурного тягнеться довга піщана коса, що переривається вузькою протокою — Лазурненською прорвою, яка у спекотні засушливі періоди пересихала.
Окремі шукачі пригод діставалися до Джарилгача цією косою вбрід, але потрібно було йти у воді кількасот метрів, і це було небезпечно через сильну течію.
«Води навколо острова — це акваторія, що є важливою для морських ссавців. Там живуть унікальні прибережні групи дельфінів — білобочок і афалін, там найвища щільність морських свиней в усьому районі моря. А закриття протоки, серед іншого, створює ризик замулення і деградації екосистеми всієї Джарилгацької затоки», — коментує зоолог Павло Гольдін.
Саме по собі закриття протоки не є надзвичайною річчю, вона тимчасово пересихає природним чином, але важливо — на який час, пояснює географ Олексій Давидов. Аналізуючи знімки за останній рік, він робить висновок, що прорви не існує з червня 2022 року.
Навіть попри природну мінливість прорви, вона слугувала важливим екологічним коридором — шляхом міграції риб, ракоподібних, молюсків тощо. На думку Давидова, підняття рівня води у Джарилгацькій затоці може призвести до затоплення селища Лазурного.
Крім того, у цій частині затоки буде замулюватися та застоюватися вода. Зупинка водообміну призведе до опріснення, й окремі види рослин і тварин, звиклих до певного рівня солоності, зникнуть. Географ називає це екологічною катастрофою.
Джарилгач — найбільший незаселений острів Європи. Там зустрічаються олені, лані, кабани та муфлони. Інфраструктура там майже відсутня, відвідувачі приїздили з наметами.
Окупанти зареєстрували його в російських реєстрах, прописавши такі види діяльності, як мисливство на диких тварин, видобуток нафти, газу, солі, гравію, піску та глини, будівництво, ресторанний і готельний бізнес.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті