Переробка пластику робить його ще токсичнішим
Перероблений пластик містить вищу концентрацію токсичних елементів.
Перероблений пластик містить вищу концентрацію токсичних елементів.
Переробка пластику може робити його ще більше токсичним, тож не повинна розглядатися як вирішення проблеми. Про це йдеться у звіті Грінпіс, що містить результати дослідження, повідомляє The Guardian.
«Пластик за визначенням несумісний з безвідходною економікою», — заявляє організація.
Мало того, що переробляється лише невелика частка (9%) пластикових відходів, — перероблений пластик містить вищу концентрацію токсичних елементів: антипіренів, бензола, інших канцерогенів, діоксинів. Також процес вивільняє в довкілля великі обсяги мікропластикових часточок.
До того ж, зазвичай пластикові відходи розвинутих країн транспортують для переробки у країни з менш розвиненою економікою.
Наступного тижня у Парижі відбудеться зустріч представників 173 країн щодо переробки та утилізації пластикових відходів. Екозахисники критикують цю ініціативу за те, що на ній не презентовано локальні громади, які найбільше страждають від звалищ і забруднення. Таким чином, побоюються, що прийняті рішення передусім обслуговуватимуть інтереси корпорацій.
Паливні та хімічні компанії, виробники товарів широкого вжитку активно просувають ідею саме переробки пластику як основного рішення. Це можна помітити, зайшовши у перший-ліпший магазин одягу, де значна частка товарів марковані як зроблені з переробленої синтетики. Бренди навіть зробили перероблений пластик модним.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті