Відомі результати голосування за нові бюсти на метро «Університет»
Чимало киян проголосували за єдине відоме ім'я зі списку, вважають критики.
Чимало киян проголосували за єдине відоме ім'я зі списку, вважають критики.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
24 травня завершилося опитування у застосунку Київ Цифровий щодо заміни чотирьох бюстів на платформі станції метро «Університет». Учасники опитування проголосували за заміну:
Всі варіанти, запропоновані до голосування, можна переглянути в цій новині. Наразі станцію «Університет» оздоблено погруддями чотирьох українських діячів — Івана Франка, Тараса Шевченка, Олександра Богомольця, Григорія Сковороди — та чотирьох російських — Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделеєва.
Член комісії з найменувань Тиміш Мартиненко-Кушлянський назвав це опитування «святом популізму та некомпетентності». На його думку, слід було фахово розробити нову символічну концепцію простору, наприклад, відібрати постаті, пов’язані з університетом, метрополітеном або з точними науками.
Натомість організатори опитування запропонували до голосування списки, які виглядають випадковим переліком відомих імен. Так, між собою «змагалися» фізик Іван Пулюй, математик Михайло Кравчук і Володимир Великий — чимало киян проголосували за єдине відоме їм ім’я зі списку, вважає фахівець. Так само не дивно, що переміг Грушевський, якому вже стоїть великий пам’ятник неподалік від станції.
У Києві Цифровому зазначили, що пропозиції складали за результатами обговорення з представниками Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Національної академії мистецтв, КНУ Тараса Шевченка та Університету Михайла Драгоманова.
Також спробували пояснити, чому постаті поділили на групи, а не запропонували обрати чотири імені з загального списку: «Що більше варіантів відповідей, то менша вірогідність, що список прочитають до кінця».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті