Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Matteo Fusco / Unsplash

Верховна Рада 29 травня проголосувала за приєднання до Мінаматської конвенції, яка обмежує використання ртуті, повідомляє Заборона.

Ртуть міститься у деяких термометрах, тонометрах, певних видах батарейок, люмінесцентних лампах, барометрах, вимикачах, реле і деякій косметиці. Потрапляючи у навколишнє середовище, цей метал накопичується у повітрі, воді та ґрунтах, поступово стаючи частиною ланцюгів харчування. Наприклад, може накопичуватися у рибі.

Ртуть має дуже низьку температуру плавлення — 38.87°C. В організмі людини ртуть акумулюється та залишається на все життя.

Закон, ухвалений парламентом, передбачає, що з 2024 року Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть.

Винятки передбачено для продуктів для потреб військової та цивільної оборони; досліджень та калібрування приладів; для безальтернативних товарів, таких як люмінесцентні лампи з холодним катодом, зовнішніх електродів для електронних дисплеїв і пристроїв вимірювання тощо; вакцин, що містять тимеросал як консервант. Про видобуток ртуті в законі нічого не вказано.

«Долучення України дозволить у подальшому унеможливити такі ситуації, як із заводом “Радикал”, коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці», — коментує міністр довкілля Руслан Стрілець. 

Розташований біля метро «Лісова» завод «Радикал» припинив роботу наприкінці 1990-х після приватизації. Власник демонтував корпус заводу та порізав на металобрухт резервуари з відходами, внаслідок чого в повітря вивільнилися ртутні випари. Ртуттю забруднено чотири гектари навколо заводу.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button