З наступного року в Україні будуть заборонені ртутні термометри
Сподіваються, що закон дозволить унеможливити такі ситуації, як із заводом «Радикал», коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба.
Сподіваються, що закон дозволить унеможливити такі ситуації, як із заводом «Радикал», коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада 29 травня проголосувала за приєднання до Мінаматської конвенції, яка обмежує використання ртуті, повідомляє Заборона.
Ртуть міститься у деяких термометрах, тонометрах, певних видах батарейок, люмінесцентних лампах, барометрах, вимикачах, реле і деякій косметиці. Потрапляючи у навколишнє середовище, цей метал накопичується у повітрі, воді та ґрунтах, поступово стаючи частиною ланцюгів харчування. Наприклад, може накопичуватися у рибі.
Ртуть має дуже низьку температуру плавлення — 38.87°C. В організмі людини ртуть акумулюється та залишається на все життя.
Закон, ухвалений парламентом, передбачає, що з 2024 року Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть.
Винятки передбачено для продуктів для потреб військової та цивільної оборони; досліджень та калібрування приладів; для безальтернативних товарів, таких як люмінесцентні лампи з холодним катодом, зовнішніх електродів для електронних дисплеїв і пристроїв вимірювання тощо; вакцин, що містять тимеросал як консервант. Про видобуток ртуті в законі нічого не вказано.
«Долучення України дозволить у подальшому унеможливити такі ситуації, як із заводом “Радикал”, коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці», — коментує міністр довкілля Руслан Стрілець.
Розташований біля метро «Лісова» завод «Радикал» припинив роботу наприкінці 1990-х після приватизації. Власник демонтував корпус заводу та порізав на металобрухт резервуари з відходами, внаслідок чого в повітря вивільнилися ртутні випари. Ртуттю забруднено чотири гектари навколо заводу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті