Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26263 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Бізнес-центри, житлові будинки, сучасні муніципальні будинки. Вони межують зі звичними п’ятиповерхівками, змінюючи краєвиди з вікна. 2023 диктує свої правила для архітекторів. Вони створюють проєкти з відсиланням до нових реалій.

Гармонія та безпека

Розробляючи проєкти висоток, хмарочосів, фахівці прагнуть єднання заданих форм. Вони гармонійно виглядають, будівлі відточені до дрібниць, архітектори працюють як і розробники, які створюють популярні ігрові автомати, візуально продумані до дрібниць.

Нові висотки не повинні конфліктувати за:

  • дизайну;
  • формі;
  • висоті.

Єдність форм зберігає красу ландшафту. Друге правило — безпека будівлі. Фахівці витягають висотки вгору, люди, що знаходяться всередині, захищені. Увага приділяється:

  • встановлення безпечних ліфтів, їх технічне оснащення;
  • використання екологічних матеріалів;
  • встановлення системи протипожежної безпеки;
  • проєктування сходів для безпечної, швидкої евакуації людей у разі НП.

Наявність перелічених факторів дозволяє проєктувати сучасні, безпечні висотки, що зростають у спальних та ділових районах рідних міст.

Акцент на екологію

Всесвітня забудова передбачає вирубку дерев, розчищення майданчика. Повертаючи баланс природі, залишаючи мегаполісам «зелений кисень», забудовники активно реалізують програму із «зеленими» дахами, стінами. Вони виростають у мегаполісах, тренд набирає популярності у світі. Архітектори створюють проєкти, що передбачають можливість посадити у виділеному просторі рослинність.

З’являються пропозиції зведення дерев’яних хмарочосів. Для роботи використовують матеріали на основі деревини. Вони:

  1. Міцні.
  2. Екологічні.

Їх використання дозволяє швидше зводити будинки. На виробництві приділяють увагу безпеці матеріалу. Він відрізняється міцністю, оброблений складами, що захищають від пожежі, проникнення вологи. Це забезпечує тривалий термін експлуатації. Правила протипожежної безпеки залишаються стандартними.

Дерево — відновлюваний ресурс природи, що вже унікально, важливо використовувати його, активно висаджувати саджанці у паркових зонах, за містом.

Зв’язок із природою

Проєктуючи будинки, молоді архітектори впроваджують черговий тренд — єднання з природою. Вони вивчають:

  • особливості ландшафту;
  • погодні зміни;
  •  силу вітру;
  • клімат регіону;
  • кількість сонячних днів;
  • кількість опадів.

Зведені будівлі відрізняються більшою стійкістю до агресивного впливу факторів довкілля. Вони активно поглинають енергію сонця, вітру, користуючись. Наявність великих вікон економить електроенергію, тренд розходиться світом.

2023 показав — час відходити від необдуманого, штучного дизайну. Нові будівлі перебувають у гармонії з природою. Вони виконують основне функціональне призначення, будучи гармонійною частиною простору.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button