Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Frederik Falinski / Unsplash

Верховна Рада розглядатиме законопроєкт, який надає право деяким категоріям переселенців безоплатно жити у житлі державної власності.

Законопроєкт №9310 рекомендує ухвалити Парламентський комітет із прав людини.

Документ передбачає, що на час дії воєнного стану внутрішньо переміщені особи можуть безкоштовно жити у державному житлі за умови, якщо повністю сплачуватимуть комунальні послуги.

Які саме категорії переселенців отримають це право, визначатиме Кабінет міністрів.

Зазначимо, що в Україні фактично відсутня система соціального житла — квартир комунальної чи державної власності, які незахищені верстви могли б орендувати за цінами, нижчими за ринкові. Такі проєкти почали втілювати після повномасштабного вторгнення — як, наприклад, будівництво гуртожитка для переселенців із інвалідністю у Львові, переоблаштування готелю в Івано-Франковську. Для того, щоб переселенці мали можливість отримувати такі субсидовані помешкання, має бути сформовано відповідний житловий фонд.

Законопроєкт передбачає, що такий фонд створюватимуть органи місцевого самоврядування такими способами: викупу, оренди, будівництва житла, реконструкції будинків і гуртожитків, переобладнання нежитлових приміщень у житлові, передання житла в комунальну або державну власність, капітального ремонту окремих об’єктів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button