Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення Апеляційного суду Амстердама від жовтня 2021 року щодо «скіфського золота» – його треба передати Україні, а не кримським музеям, на чому наполягали російські окупанти.

Суд ухвалив, що Україна має законний інтерес у захисті своєї культурної спадщини.

Раніше музеї Криму подали касаційну скаргу до Верховного суду щодо рішення Апеляційного суду. Однак Верховний суд відхилив цю скаргу. Отже, музей Алларда Пірсона в Амстердамі має передати мистецькі цінності державі України, а не музеям окупованого Криму.

2014 року понад дві тисячі експонатів з кримських музеїв вивезли на виставку в Амстердам. Після окупації Криму РФ та Україна сперечалися про приналежність колекції, яка включає більше ніж дві тисячі експонатів загальною вартістю понад мільйон євро. Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч і щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві. Решта ж зібрання – 565 музейних предметів та 2 111 одиниць зберігання, загальна вартість яких становить майже 1,5 млн євро, стала предметом суперечки.

Київ на суді наголошував, що за українським законодавством усі музейні експонати перебувають у власності держави, а музеї є лише тимчасовими розпорядниками. На боці України була і конвенція ЮНЕСКО від 1970 року, згідно з якою кожна суверенна держава має право вивозити або не вивозити, забороняти відчуження та повертати з виставок будь-які культурні цінності, якщо вважає такі дії незаконними, пише Zaxid.net.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від окупаційної влади Криму апеляцію на це рішення суду. 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив прохання України відвести суддю через його зв’язки з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про упередженість під час розгляду справи, а у жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама ухвалив передати «скіфське золото» Україні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button