У львівському парку сміттєзвалище перетворили на квітник, що відновлюватиме родючість ґрунту
У парку «Залізна вода» громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник».
У парку «Залізна вода» громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У львівському парку «Залізна вода» стихійне звалище перетворили на квітник, що відновлюватиме родючість ґрунту та покращуватиме ситуацію із біорізноманіттям. Про це повідомила громадська організація «Плато».
У 2021 році у парку «Залізна вода» громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник». Волонтери організували не одну толоку, спрямовану на прибирання сміття. Територія майбутнього саду-городу, що колись належала міському квітковому господарству, щонайменше з десяток років стояла без догляду та захаращувалася недоброчесними відвідувачами.
Тільки за перші два заходи учасники зібрали та вивезли з простору понад сотню мішків відходів. На частині території активісти розпочали вирощувати городину та декоративні рослини, створили алею компостерів, а також почали проводити просвітницькі і гарденотерапевтичні заходи.
«Головна мета простору – здружити людину та природу в урбанізованому середовищі. На власному досвіді ми демонструємо, що садівництво може бути цікавим, креативним, корисним у широкому розумінні. Адже міський сад-город — це не тільки про продовольчу безпеку, але й про пристосування громади до наслідків кліматичної зміни, а також про соціальну взаємодію та партисипацію», – коментує ідею простору його співкоординаторка Анжеліка Зозуля.
Минулої осені волонтери продовжили прибирати територію та залучили ресурси на вивезення великого сміттєзвалища. Гора з відходів довжиною близько 40 метрів обійшлася активістам майже у 80 тисяч гривень.
За словами, Зозулі, дослідивши стан території, було прийнято рішення вживати заходів, спрямованих на порятунок паркової території від виснаження. Найоптимальнішим варіантом стало використання техніки рекультивації.
У «Розсаднику» рекультивацію розпочали з трьох основних кроків:
До робіт з рекультивації ділянки у форматі воркшопу долучилося близько 25 волонтерів та волонтерок. За кілька годин спільнотворення рекультивацію провели і тепер справа за часом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті