Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 152 днів. За цей час ми опублікували 25215 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Михайло Палінчак

Киянин Кирило Барашков побудував укриття у приватному секторі столиці для себе, своєї родини та сусідів, щоб переховуватися від ракетних атак росіян. Про це пише Bird in Flight.

Кирилу Барашкову 43 роки, він адвокат, з початку повномасштабного вторгнення також волонтерить. Після масованої атаки десятого жовтня він взявся побудувати бункер біля свого дому.

Родина Бурашкових живе у приватному секторі, де немає жодних підземних укриттів.

«Його проєктував виконроб, мій старий знайомий. Він довго воював, допоки його не комісували через поранення. Бункер він споруджував зі знанням справи. Конструкція зовсім проста: це одне приміщення на дванадцять квадратних метрів і підсобка на три метри. Вони опущені на п’ять метрів під землею — викопували екскаватором. Згори — два метри армованого бетону. Стіни обшиті вагонкою і дерев’яними панелями», – розповідає чоловік.

Усередині він поставив м’який диван, кушетку, стільці. Для тепла встановив закритий камін зі скляними дверцятами. Вентиляція йде двома шляхами: чисте повітря надходить одним, а іншим — виводяться продукти згоряння. Є запас питної води і маленький біотуалет.

Бункер може вмістити до 15 людей. Кирило зробив кодовані двері й розіслав код усім сусідам, тож вони приходять сюди, коли хочуть. «Звичайно, не всі спускаються в укриття, та людей просто гріє думка, що їм є куди йти», – каже чоловік.

Загалом будівництво коштувало 20 тисяч доларів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button