Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Колаж: «Мапа Реновації»

Департамент охорони культурної спадщини направив припис власнику дачі архітектора Брадтмана у Пущі-Водиці щодо надання науково-проєктної документації на проведення реставрації. Про це йдеться у відповіді на петицію, яку підписали кияни, про відновлення понівеченої вогнем пам’ятки.

Мер Віталій Кличко підтримав петицію у частині вжиття заходів збереження пам’ятки. У відповіді йдеться, що власнику будівлі – ТОВ «Кайлас юа» – внесено припис за недодержання вимог щодо захисту збереження та утримання, ухилення від підписання охоронного договору, який був укладений у серпні 2021 року. Департамент вимагає від власника вжиття заходів щодо недопущення пошкоджень та нележаного утримання пам’ятки.

Водночас, якщо власник проігнорує вимоги, то суд за позовом може постановити рішення про викуп.

29 березня невідомі підпалили будівлю. Пожежа там сталася не вперше – наприкінці 2020 року там виявили два підпали. Сама будівля перебуває в приватній власності, за останніми даними, власником є ТОВ «Парк-Пуща», де бенефіціаром є президент Федерації літакового спорту та ексдепутат Київради Володимир Присяжнюк. По сусідству з пам’яткою архітектури забудовником «ZIM Group» ведеться будівництво ЖК Hvoya.

Будівля з 2014 року має охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Департамент культурної спадщини КМДА неодноразово звертався з вимогою привести будинок в належний стан, але заклик проігнорували.

Дача Брандтмана була зведена на початку ХХ століття, за індивідуальним проєктом власника – Едуарда-Фердинанда Брандтмана. Має стильові ознаки необароко, неокласицизму та неоренесансу, вирізняється унікальним деревʼяним мереживом (збереглося і після пожежі).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button