Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У курсі «Добробут планети: що має знати і вміти кожен» українці дізнаються головне про екологію: від стану довкілля та біорізноманіття до принципів сталого розвитку та практичних кроків для кожного і кожної з покращення стану  навколишнього середовища.

Слухачі отримають прості та зрозумілі
відповіді на актуальні питання: 

  • Що таке екологія та біорізноманіття?
  • Яке їхнє значення для людства?
  • Що таке зміна клімату й чому це питання нині актуальне як ніколи?
  • Як війна в Україні впливає на довкілля?
  • Як може людина взаємодіяти з природою так, аби це не шкодило довкіллю і навіть приносило вигоду?
  • Які важелі впливу має кожен українець та українка для подолання екологічних викликів сьогодення?

Курс розробили експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна разом з колегами у галузі – екологи, біологи, експерти водної та лісової галузі, кліматологи, юристи та експерти з комунікацій – спільно з платформою Prometheus.  

А унікальний курс тим, що стисло та зрозуміло розповідає про екологію та довкіллєві проблеми, з якими стикається як світ, так і Україна. 

Тому, курс буде корисний і зрозумілий кожному: тим, кого цікавлять питання екології та проблеми довкілля, у кого є запит на розуміння процесів і того, як можна особисто впливати на них. Адже, на думку авторів курсу, творити позитивні зміні може кожна людина на різних рівнях (місцевому, національному, глобальному). 

«Наша цільова аудиторія – це молодь, волонтери, активісти та люди, яких хвилює ця тема. Оскільки формат курсу відкритий, то будь-хто, незалежно від віку та роду занять, зможе його пройти. Також він буде корисний для студентів дотичних спеціальностей та людей, яким ці знання стануть у нагоді і у роботі або дослідженнях», – пояснює координаторка молодіжного руху WWF-Україна Катерина Квашницька.

Навчання відбувається у форматі відео лекцій і не має суворих дедлайнів проходження, тож слухачі можуть вивчати матеріал у власному ритмі. Крім того, додатково до відео йдуть текстові конспекти та візуальні матеріали, які дозволять краще засвоїти інформацію. У бажанні піти глибше у тему слухачам допоможуть додаткові ресурси та посилання на корисні джерела, організації, дослідження. А на форумі для учасників можна обговорити враження та висловити свої думки щодо матеріалу або тем курсу. 

Усі слухачі, які успішно складуть тестування й отримають не менше 60% від загальної кількості балів, зможуть отримати персональний сертифікат від WWF-Україна.

Чому це важливо саме зараз?

Експерти WWF-Україна зауважують, що стан довкілля погіршується постійно. А розв’язана росією повномасштабна війна катастрофічно прискорює ці процеси. Після омріяної перемоги нас очікує відбудова. І дуже важливо, щоб вона відбувалася з урахуванням довкіллєвого контексту, адже врахування екологічного аспекту не лише про стан довкілля, але і про економічну вигоду для українців, їхнє здоров’я та екологічну безпеку. 

Важливо, щоб не лише фахівці, але й громадяни усвідомлювали важливість цього контексту.

«Чим більше людей розумітимуть загальну суть екологічних проблем та знатимуть про доступні для них інструменти їх вирішення, тим більше шансів ми матимемо у боротьбі з кліматичною кризою та втратою біорізноманіття, які загострила і прискорює російська військова агресія. У людей загалом, цікавість до екологічних тем виникає з власного досвіду. Наприклад, є проблема, яка зачіпає безпосередньо район проживання, або щось, що стається на її очах (наприклад, засмічене озеро біля будинку хвилюватиме більше, ніж затоплені поля у сусідньому регіоні). Це більш актуально для кожного, аніж глобальні виклики. Це така особиста зацікавленість. І наш курс допоможе спрямувати цей особистий інтерес на реальні дії.

Також розуміння того, що людський добробут напряму залежить від навколишнього природного середовища, посилить запит від суспільства на швидку, якісну післявоєнну відбудову України, яка буде враховувати екологічний компонент», – підсумовує Катерина Квашницька.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button