Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ініціатива «Спадщина.UA» у листопаді 2022 року придбала палац адвоката Самуїла Гешгоріна 1910 року побудови, розташований у місті Деражня на Хмельниччині. Зараз вони шукають інвестора, який готовий реставрувати пам’ятку архітектури та надати їй нову функцію.

Над проєктом працює команда, до складу якої ввійшли проєктна менеджерка Ганна Гаврилів, архітектор та краєзнавець Іван Щурко, історикиня Оксана Лобко, дизайнер Станіслав Клосовський, художник-реставратор Ірина Гірна та візуалізатор Ліза Макінян, львівські та місцеві майстри. Також проєкт підтримують місцева влада та Деражнянський краєзнавчий музей.

За цей період вони відкрили цілий пласт історії Деражні та дослідили палац. Зокрема, під радянським шиферним дахом було виявлено фрагменти автентичної фальцевої крівлі з білої бляхи виробництва одеської фабрики, що належала єврею Давиду Люльці. Команда провела локальний ремонт та розчистку бляхи, встановила нові накладні ринви та покрили герметизуючою антикорозійною емаллю.

Крім того, було розкопано від будівельного сміття та вперше за понад півстоліття відновлено доступ до понад 300 квадратних метрів підвальних приміщень з арковими склепіннями та залишками унікальної столітньої дренажної системи.

У підвалах та на горищі знайшли та законсервували фрагменти із п’яти унікальних кахлевих печей виробництва проскурівської мануфактури Гальперіна.

«Збірка налічує 54 зразки неглазурованої червоної кераміки з клеймами та може за чисельністю та розмаїттям позмагатися з найбільшими музейними та приватними колекціями кахель України», – зазначає науковий Іван Щурко.

У ході дослідження команда запропонувала майбутню художню візію палацу в оливкових відтінках, притаманних для історичних будівель епохи модерну. Для палацу шукатимуть інвестора, котрий буде готовий виконати реставрацію палацу та обрати на свій розсуд його майбутню функцію.

Команда готова переступити корпоративні права на будівлю за 130 тисяч доларів на умовах, якщо інвестор погодиться провести реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення та пристосування споруди впродовж 2023-2025 років. Вікна мають бути дерев’яні, наближені до автентичних.

«Будівля є перлиною архітектури міста Деражні, розташована в самісінькому її центрі, та має великий потенціал як об’єкт локальної інфраструктури гостинності. Вітається, якщо інвестор підтримає наше бачення доступності об’єкту для громадськості. На всіх етапах «Спадщина.UA» готова консультувати інвестора, аби помогти йому втілити його мрію з повагою до культурної спадщини максимально правильно та ефективно», – прокоментувала Ганна Гаврилів.

За словами Ганни Гаврилів, будівля перебуває в досить доброму технічному стані та може бути легко пристосована під цілу низку ефективних функцій, починаючи від івент-холу з концептуальним рестораном, готельними кімнатами та величезною винарнею в підвалі до громадського простору, некласичного музею чи навіть приватного помешкання.

Цегляний одноповерховий будинок побудований у 1910 році в перехідному стилі сецесія. Будівля є нововиявленою пам’яткою архітектури місцевого значення.



Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button