В Україні запустили платформу «Місто нуль відходів»
Сайт призначений для громад, бажаючих зменшити обсяг відходів та раціонально використовувати наявні ресурси.
Сайт призначений для громад, бажаючих зменшити обсяг відходів та раціонально використовувати наявні ресурси.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Команда Zero Waste Alliance Ukraine створила інтерактивну модель міста, яка зображує сучасну систему управління відходами. За словами авторів ідеї, сайт є допоміжним інструментом для громад, бажаючих зменшити обсяг відходів та раціонально використовувати наявні ресурси.
На мапі вже є кілька десятків адрес і контактів ініціатив. У розділі «Вікі» пояснюються їхні екологічні й економічні переваги, а також як кожен може реалізувати подібні проєкти.
«Ми прагнемо розповідати про проєкти та заклади, які вже успішно працюють, та мотивувати громади й активістів створювати власні екоініціативи. На платформі ми зібрали як теоретичну інформацію про підходи до скорочення утворення відходів, так і приклади реалізації цих ідей на практиці, в Україні та за кордоном», — пояснює Євгенія Дев’яткова, координаторка проєкту та менеджерка ГО Zero Waste Lviv.
Кому буде корисною платформа?
Як це працює?
Клікаючи на елементи головної сторінки, дізнавайтесь про різні типи об’єктів та екопроєктів. Серед них:
Щоб потрапити на мапу, треба заповнити анкету за посиланням.
Наскільки ваша громада відповідає стандартам zero waste — покаже онлайн-тест. Тестування створене на основі критеріїв сертифікації програми «Місто нуль відходів» від Zero Waste Europe. Результат покаже, чи готова громада до проходження сертифікації, та на чому варто зосередитись у майбутньому.
За даними Міндовлілля, обсяги відходів руйнації через воєнні дії вже можна порівняти з кількістю ТПВ, що в середньому утворюються в Україні за рік. Але ці відходи мають потенціал для повторного використання, у тому числі в процесі відновлення громад.
Сайт «Місто нуль відходів» створено в рамках проєкту «Sustainability4Ukraine: підтримайте місцеві НУО в Україні», організованого GlobeScan, CSR Europe і CSR Ukraine, за підтримки благодійної платформи dobro.ua.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті