Іпотечна програма «єОселя» задовольнила лише 4% з 46 тисяч заявок
Ресурсів вистачить на те, щоб видати п’ять-шість тисяч кредитів до кінця року.
Ресурсів вистачить на те, щоб видати п’ять-шість тисяч кредитів до кінця року.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
З моменту запуску державної програми доступної іпотеки «єОселя» було профінансовано близько 1800 кредитів на 2,5 млрд гривень, повідомляє Forbes.
Кількість заявок є значно більшою та уже майже сягнула 46 тисяч. Наразі «Укрфінжитло», яке фінансує програму, має ресурси на те, щоб видати ще принаймні п’ять-шість тисяч кредитів до кінця року.
Одна з причин повільного виконання плану – брак коштів. Попри те, що уряд вніс у капітал «Укрфінжитло» 50 млрд гривень, це не «живі» гроші, а державні облігації. Компанія має залучати під них фінансування на ринкових умовах.
Програма «єОселя» працює з жовтня 2022 року, вона дозволяє брати пільгову іпотеку під 3% військовослужбовцям, правоохоронцям, медикам, освітянам і науковцям, хоча й має низку обмежень: термін кредитування – до 20 років, мінімальний перший внесок – від 20% від вартості житла, придбати можна лише квартиру в багатоквартирному житловому будинку, площа житла та вартість квадратного метра мають не перевищувати граничні тощо.
Надіслати заявку на іпотеку можна через портал «Дія» або мобільний додаток. Система автоматично підтягне необхідну інформацію з реєстрів і направить потрібні документи в банк, з яким і укладатиметься договір. У разі купівлі квартири на вторинному ринку «Дія» автоматично оцінить майно за допомогою сервісу автоматичної оцінки нерухомості.
Аналітики Cedos вважають, що пільгові іпотечні кредити — це передусім спосіб допомогти будівельному бізнесу, який переживає кризу, а не послабити наслідки житлової кризи для населення. Пільгові кредити для купівлі житла залишаються основною формою житлових програм уряду, однак такий підхід не відповідає потребам і спроможностям домогосподарств. На думку експертів, додаткова підтримка домоволодіння поглибить дисбаланс житлової екосистеми в Україні. Ризик полягає і в тому, що в теперішніх умовах значна частка людей не зможуть стати ефективними власниками чи власницями житла. Це означає, що в майбутньому вони не зможуть відкладати достатньо коштів для капітальних ремонтів та утримання будинків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті