Українська лікарка сама ініціювала пересадку серця свого сина
Центр трансплант-координації опублікував фото, на якому матір померлого хлопчика-донора слухає, як б’ється серце її сина в грудях іншої дитини.
Центр трансплант-координації опублікував фото, на якому матір померлого хлопчика-донора слухає, як б’ється серце її сина в грудях іншої дитини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Хірурги провели рідкісну для України операцію, пересадивши серце чотирирічного донора шестирічній дівчинці. Крім того нирки та печінка врятували життя ще двом хлопчикам.
Український центр трансплант-координації опублікував фото, на якому матір померлого хлопчика-донора слухає, як б’ється серце її сина в грудях іншої дитини.
В Україні зараз не налагоджена система, яка дозволяла би швидко знаходити донорів для трансплантації. Пересадження серця стало можливим завдяки самій матері, Катерині Сотніковій, яка є лікаркою.
Вона розповіла, що третього липня її чотирирічний син Юра прокинувся після денного сну, і в нього стався спонтанний крововилив у мозок. Дитина була здорова й не зазнавала травм, але іноді такі випадки трапляються. Юра впав у глибоку кому, його мозок був мертвий.
За кілька днів Катерина дійшла до думки, що її син може врятувати когось іншого.
«За логікою, мусить бути база, куди вносять таких людей, а далі би пішли етапи роботи координаторів у трансплантології. Бо ж родичі пацієнта це переважно прості люди, яким треба доступно пояснити перебіг подій. Але в Україні з цим поки складно», — пише Катерина.
Тому саме вона стала ініціаторкою трансплантації органів її дитини та звернулася за допомогою до колег. У здійсненні задуму була задіяна значна кількість людей. Організацію та транспортування вирішували Рівненська обласна лікарня та Інститут серця в Києві.
Дев’ятого липня лікарі офіційно констатували смерть мозку й того ж дня 18 фахівців під керівництвом Бориса Тодурова пересадили серце шестирічній Соломії, яка страждала на дилатаційну кардіоміопатію. Завершили близько першої ночі.
Ще дві години Соломія залишалася підключеною до апарату штучного дихання, а вже під ранок її легені та донорське серце працювали злагоджено.
«Я чекала до глибокої ночі на результат операції. Коли мені сказали, що серце вже б’ється в іншій дитині, я вперше щиро посміхнулася. Серце моєї дитини б’ється! — згадує Катерина. — Пізніше я дізналася про врятованих хлопчиків із клініки Охматдит».
Нирки пересадили 12-річному Антону. Він був на термінальній стадії ураження нирок, три роки жив на гемодіалізі в Охматдиті, й ця операція стала для нього рятівною. Через різницю у віці та масі тіла Антону пересадили відразу обидві нирки. Трансплантовані органи можуть рости в новому організмі. Печінку отримав 15-річний Дмитро, який мав цироз неуточненої етіології.
Згідно з державною базою, трансплантації органів в Україні очікують 30 дітей. Від 2021 року було виконано 100 трансплантацій органів дітям, із них 39 — від посмертного донора.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті