Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25538 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Цифрові валюти стрімко набирають популярності. Це пояснюється багатьма причинами: високий курс біткоїна, поява нових криптомонет, швидкість транзакцій у крипті, можливість покупок тощо.
Водночас в Україні залишаються люди, які вважають, що криптовалюти – віддалене майбутнє. Наступні факти дозволять кожному охочому ознайомитися з особливостями цифрових коштів.
Технічні дані про криптовалюти
Звісно, новачкам криптовалютного ринку не варто перевантажувати себе складною інформацією, але деякі параметри важливо знати. Серед них:
- будь-які транзакції з криптовалютами неможливо підробити чи змінити: весь процес виконує автоматизована технологія блокчейну;
- у вільному доступі є кілька десятків тисяч криптомонет, але основна маса біткоїнів сконцентрована в руках однієї тисячі користувачів;
- хоча технологія блокчейну використовується все частіше, деякі країни забороняють обіг цифрової валюти (наприклад, Китай);
- у світі з’являється все більше банкоматів, де можна отримати крипту (на сьогоднішній момент їх близько трьох тисяч);
- лише третина активів знаходиться в обігу: дві третини знаходяться в криптогаманцях та чекають на свою чергу.
Це лише незначна частина цікавої інформації про існуючі криптомонети. Далі буде ще цікавіше.
Додаткові історії про крипту
Навіть якщо ці дані відомі більшості користувачів, наступною інформацією навряд чи володіє багато людей. А саме:
- досі ніхто не знає, хто саме створив біткоїн, хоча йому вже 15 років;
- загальна кількість біткоїнів не може перевищити 21 млн.;
- мешканець Великобританії Джеймс Гауеллс викинув накопичувач комп’ютера, на якому зберігалося 212 млн. доларів у біткоїнах;
- Ласло Ханець – блокчейн-інженер заплатив за 2 піци 10000 ВТС в 2009 році;
- усього в світі існує понад 7 тисяч криптовалют, а їх кількість продовжує зростати.
Вважається, що біткоїн створив Сатоші Накамото, хоча ніхто не знає про таку людину: її просто немає в світі. Одні дослідники схиляються, що Накамото – це Крейг Райт, інші, що Доріан Накамото. Є версія, що перша в світі та найдорожча крипта – спільна розробка компаній Самсунг, Тошиба, Мітсубісі.
Розробник обмежив загальну кількість монет 21 мільйоном. Підраховано, що остання монета буде здобута у 2140 році. Після випуску останнього токена надлишки будуть видалятися спеціальним алгоритмом.
Джеймс Гауеллс – безвідповідальний тримач крипти. На його жорсткому диску зберігалося понад 7500 ВТС. Британець викинув жорсткий диск, а коли зрозумів про помилку, знайти накопичувач вже було неможливо. Тобто він власноруч позбувся 212 млн. доларів. Гауеллс навіть пропонував провести розкопки для пошуку жорсткого диска на сміттєзвалищі за 70 млн. доларів, але міська влада йому відмовила.
Ласло Ханець віддав за піцу 10000 ВТС: ця історія відома багатьом. Але не всі знають, що блокчейн-інженер приклав руку до майнінгу крипти за допомогою графічних процесорів, а також створив підтримку MacOS для перших власників ВТС.
У світі існує чимало альткоїнів, серед яких є і дуже цікаві проєкти. Цікаво, чи вдасться якомусь із них повторити успіх біткоїна?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті