Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: КМДА

Від червня на вулиці Богдана Хмельницького в Києві ремонтують покриття. Закупили лише пісок і цемент, а всю стару гранітну бруківку повертають на місце після усунення просідань і нерівностей. Під час ремонту мають облаштувати сім наземних переходів і 12 понижень.

Перекладання бруківки викликало хвилю обурення у сецмережах: мовляв, такі витрати не на часі, коли триває війна. Наприклад, цей критичний пост громадського діяча Сергія Кошмана поширили понад 9 тисяч разів.

Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія закидає київській владі: «Усі ці історії про барабани, стадіони, люксові овочерізки, перекладання бруківки, там, де вона не в такому жахливому стані, значною мірою дестабілізують суспільство».

Також у ЗМІ та соцмережах подейкували, що ремонт вулиці Хмельницького коштує 300 мільйонів гривень, називали й інші великі суми. У Київавтодорі стверджують, що вартість ремонту — 12 мільйонів гривень.

Фото: КМДА

Урбаніст Олександр Рак вважає, що тема з бруківкою не заслуговує такої уваги. Так, торік перекладали бруківку на Подільському і Володимирському узвозах, а потім на вулиці Грушевського, але резонансу ті роботи не отримали.

Перекладання бруківки — це рутинний процес утримання доріг. 7-12 мільйонів гривень — це вартість поточного ремонту, яким постійно займаються комунальні підприємства Києва. Для порівняння, капремонт Повітрофлотського проспекту коштує 376 мільйонів гривень.

Натомість серед справді значних видатків — два мільярди на розв’язку на Оболоні, 120 мільйонів на скандальний паркінг на Прирічній, один мільярд на розв’язку на Дегтярівській, ще один мільярд в ремонт Кільцевої.

BBC Україна пояснює, чому далеко не всі видатки можна розподілити на потреби військових.

Другий рік поспіль практично усі видатки, не пов’язані з безпекою та обороною, фінансуються коштом допомоги — кредитів та грантів, що надходять від міжнародних донорів. З цих грошей не можна фінансувати армію — така умова партнерів.

Водночас практично всі доходи українського бюджету нині йдуть на фінансування армії.

З місцевих бюджетів можна фінансувати лише підрозділи тероборони. Теоретично є також можливість передавати частину доходів від податків у держбюджет. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button