Перший тиждень липня став найгарячішим в новітній історії
Грецію охопили масштабні лісові пожежі, з острова Родос евакуюють тисячі туристів і місцевих жителів.
Грецію охопили масштабні лісові пожежі, з острова Родос евакуюють тисячі туристів і місцевих жителів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Перший тиждень липня став найгарячішим у світі в історії спостережень. Йому передував рекордно спекотний червень, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація.
Третього липня американський Центр прогнозування погоди зафіксував глобальну температуру на рівні 17,01 градуса за Цельсієм — це рекордний показник. Але вже наступного дня цей рекорд було побито: 17,18 градуса.
Японські метеорологи повідомили, що сьомого липня середня температура у світі сягнула 17,24 градуса. ВМО наразі аналізує ці дані. Так чи інак, рекордно спекотний червень та початок липня відчули в Європі, США, Мексиці, Азії та східній Австралії. Водночас на заході Росії, західних регіонах США й Австралії минулий місяць був, навпаки, дещо холодніший за норму.
Читайте також: У Китаї все більше жінок вдягають на пляж фейскіні, рятуючись від сонця. Що це таке?
18 липня температура в каталонському місті Фігерас сягнула 45,4 градуса. Того ж дня в сицилійських громадах Ліката та Рієзі зафіксували 46,3 та 45,8 градуса відповідно, а нступного дня в Дечимоманну на Сардинії термометр показав 45,9 градуса. Це все локальні рекорди.
Метеорологічна обсерваторія Зоннблік, розташована в горах Австрії на висоті понад 3100 метрів, зафіксувала 15,7 градуса 11 липня — найвищу температуру з початку свого заснування у 1886 році.
Теплова хвиля в ці дні особливо лютує в середземноморському регіоні. Грецію охопили масштабні лісові пожежі, з острова Родос евакуюють тисячі туристів і місцевих жителів.
«Ми перебуваємо на незвіданій території, і можемо очікувати нових рекордів мірою подальшого розвитку Ель-Ніньо, і ці наслідки триватимуть до 2024 року. Це тривожна новина для планети», — заявив директор кілматичних сервісів ВМО Крістофер Г’юїтт.
Ель-Ніньо — сезонне підвищення температури екваторіальної зони Тихого океану. Зі змінами клімату це явище набуває все екстремальніших проявів.
Окреме занепокоєння у кліматологів викликає безпрецедентне підвищення температури поверхні океану в Північній Атлантиці. Воно виявилося значно більшим, ніж показували попередні прогнози. Це не лише змінює морські екосистеми, а й безпосередньо впливає на екстремальні температури, зокрема, в Європі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті