На території Києво-Печерської лаври відреставрують сад та відкриють для відвідувачів
Останніми десятиліттями Митрополичий сад був закритий для відвідувачів.
Останніми десятиліттями Митрополичий сад був закритий для відвідувачів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Арбористи та комунальники «Київзеленбуду» реставрують дерева у Митрополичому саду Києво-Печерської Лаври. Останніми десятиліттями він був закритий для відвідувачів, повідомив директор комунального об’єднання Віталій Король.
Митрополичий Сад отримав таку назву, бо знаходиться на території Верхньої Лаври і примикає до будинку митрополита. Із заходу та на півдні він оточений фортечною стіною. На його території зростають плодові дерева: яблуні, груші, волоські горіхи, вишні. Деяким екземплярам близько 500 років, а унікальній колекції кизилу – близько 300.
Арборист Ігор Сінгер у коментарях зазначив, що реставрація та реконструкція Митрополичого саду буде вестись з погляду на цінність рослин як ботанічних пам’яток та з урахуванням історичних реалій існування. «Тому “сакур Кличка” та “гінкго від екологів” у саду точно не буде. Навіть новітні сорти яблунь будуть замінюватись на старовинні сорти», – написав арборист.
Фото: Олексій Король
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті