Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Скриншот із відео КПІмедіа

Студенти Київської політехніки створили фільтр, який очищає воду не лише від бруду, а й від хімічних речовин і збудників інфекційних хвороб, повідомляється на сторінці університету.

Керамічна мембрана зі спеціальним покриттям повністю зроблена з української сировини природного походження. Це дозволяє знизити її вартість до 122 гривень. 

Розміри пор фільтра дозволяють пропускати молекули води, але не бактерії чи віруси, зокрема, збудників тифу, дизентерії, холери, сальмонельозу тощо.

Ззовні пластина вкрита спеціальною речовиною, за допомогою якої можна контролювати розмір елементів, що вона пропускає. Таким чином, дозволяє забезпечити ультра- чи нанофільтрацію. Остання може очищати воду повністю, навіть від іонів, запевняє один із розробників, студент Гліб Івженко.

Мембрана — багаторазова. Звичайний побутовий фільтр можна замінити на керамічну трубчасту мембрану, яка працюватиме впродовж п’яти років, зазначає студентка Юлія Молчан. Й навіть після цього мембрану можна регенерувати, почистивши всі отвори від забруднень.

Фільтр можна використовувати на виробництві, вдома і на передовій. Це проста конструкція, що дозволяє прикрутити мембрану, наприклад, на пляшку з водою.

Розробка зараз перебуває на фінальній стадії випробувань. Після патентування та сертифікації фільтр може надійти в широкий продаж.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button