Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Українські громади можуть безкоштовно використовувати типові проєкти дитсадків, шкіл та адмінбудівель, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Типові проєкти розробила «Архітектурна майстерня А. Пашенько» у співпраці з Cowater International за Програмою з відновлення України (URP) — позики від Європейського інвестиційного банку.

Зокрема це проєкти:

  • центру надання адміністративних послуг загальною площею 443,90 м²,
  • закладів дошкільної освіти на 225, 150 та 75 місць,
  • шкіл на 1008, 672 та 336 місць.

Вони враховують сучасні вимоги щодо безпеки, безбар’єрності та енергоефективності. Кожна така будівля має підземне приміщення подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття.

Використання типових проєктів дозволить заощадити кошти та час на розробку проєктної документації для об’єктів відновлення, зауважують у Мінрозвитку.

Розробка проєктів розпочалася у 2022 році. До кінця серпня проєкти мають пройти державну експертизу, після чого стануть доступні на вебсайті Міністерства відновлення.

Типове проєктування набуло значного поширення у роки відбудови після Другої світової війни. Типове житло, школи та адмінбудівлі дозволяли пришвидшити відновлення.

Архітектор Кирило Чуйко вважає, що типове проєктування нині застаріло й на Заході від нього відмовилися.

«Проблеми почнуться на етапі прив’язки. Оскільки кожна ділянка має свою конфігурацію, рельєф із перепадами висот, гідрогеологічні умови і навіть орієнтацію за сторонами світу. Перше, що “злетить”, — інклюзивність. На візуалізації ділянка рівна як стіл, на практиці так не буває. От і почнуть вилазити сходи, пандуси та інші міроприємства», — зауважує він.

Чуйко сумнівається також, що використання типових проєктів дозволить зекономити кошти. На його думку, різниця становитиме 1-2% порівняно з індивідуальним проєктом. Натомість грамотний індивідуальний проєкт під конкретну ділянку дозволить закласти правильні рішення, які дозволять навіть заощадити.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button